Święto Patrona szkoły
Dnia 27 września 2023 roku, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej obchodził Święto Patrona Szkoły pod hasłem „Lotnik skrzydlaty władca Świata bez granic”.

Ten szczególny dzień uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: mjr pil. Waldemar Rutkowski, mjr. pil. Jerzego Trudzik oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej dr Stanisław Romanowski, a także Przewodniczący Rady Rodziców mgr inż. Sławomir Dymowski.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły – Ryszard Dołęga, przywitał wszystkich przybyłych i w swoim przemówieniu nawiązał do historii szkoły i lotnictwa w regionie, a także przypomniał zgromadzonej widowni o setnej rocznicy powstania Podlaskiej Wytwórni Samolotów.

Zgodnie z tradycją obchodów Dnia Patrona, po części oficjalnej, odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasy 2 TG oraz 2 TS pod okiem wychowawców Pana Piotra Skwierczyńskiego oraz Pani Anny Zgorzałek we współpracy z Panią Magdaleną Najdyhor, Panią Anną Kozłowską oraz z Panią Barbarą Skrobaczewską.
Dodane: 2023-10-10, przez: Ewa Toczek