23-30 września Europejski Tydzień Sportu pod hasłem BeActive
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Agencje krajowe, grupy społeczne i stowarzyszenia sportowe na całym świecie współpracują z Europejskim Tygodniem Sportu, aby rozpowszechniać informacje o korzyściach płynących ze zdrowego stylu życia. Celem inicjatywy jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych. Tegoroczna edycja inicjatywy odbywa się w dniach 23 – 30 września pod hasłem BeActive.
Jako Szkoła Promująca Zdrowie postanowiliśmy być częścią tego projektu. W dniu 26 września zorganizowaliśmy spływ kajakowy rzeką Krzną. Ta doskonała forma aktywności ruchowej perfekcyjnie wpisuje się w hasło tegorocznej edycji BeActive.
Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję spróbować swych sił w kajaku. Początki wydawały się trudne, ale po skończonym spływie wszyscy jednogłośnie orzekli, że jeśli tylko będzie okazja, chcą płynąć jeszcze raz!
Dla opiekunów spływu Pani Agnieszki Biegajło i Pani Edyty Rypiny taka deklaracja to niewysłowiona radość.

Zachęcamy całą społeczność uczniowską do częstszego korzystania z proponowanych  form aktywności ruchowej.
Dodane: 2023-09-26, przez: Ewa Toczek