Europejski Tydzień Mobilności 2023
W dniach od 16 do 22 września 2023 roku trwa Europejski Tydzień Mobilności. Hasem przewodnim tegorocznej edycji jest "Oszczędzaj energię".
Inicjatywa została zapoczątkowana w 2002 r. przez Komisję Europejską, która ma na celu podnoszenie świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach. Promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych.
Komisja Europejska proponuje pięć wskazówek, w jaki sposób możemy to robić w miastach, to m.in. używanie transportu publicznego oraz bycie aktywnym i pokonywanie do 5 km pieszo lub rowerem, zamiast samochodem.

W naszej szkole Europejski Tydzień Mobilności został rozpoczęty przez klasę 5 TEI, która wraz z wychowawcą klasy Panem Jackiem Szycem, korzystając z pięknej pogody, wybrała się 12 września na rajd rowerowy.

Od wielu lat promujemy wśród społeczności szkolnej dojazd do szkoły rowerami, które nie tylko budują kondycję, ale też zdrowe nawyki aktywności fizycznej. Z tego powodu na warsztatach szkolnych zostały wykonane stojaki dla rowerów, z których chętnie korzystają nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.

Zachęcamy wszystkich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej bądź współdzielonej.

Dodane: 2023-09-18, przez: Ewa Toczek