Jubileuszowe obchody 100-lecia Podlaskiej Wytwórni Samolotów w Białej Podlaskiej
16 września miały miejsce jubileuszowe uroczystości w 100. rocznicę powstania Podlaskiej Wytwórni Samolotów w Białej Podlaskiej .

Wydarzenia rozpoczęła msza święta w kościele wojskowym pw. św. Kazimierza Królewicza, po której zgromadzeni złożyli kwiaty przy pomniku Bohaterskich Lotników Podlasia, w tym reprezentacja naszej szkoły z dyrektorem Ryszardem Dołęgą na czele. Następnie odbył się przemarsz na ulicę Łomaską, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Zieloną został oficjalnie odsłonięty monument samolotu PWS-26 produkowanego w Podlaskiej Wytwórni Samolotów w Białej Podlaskiej.

Warto zaznaczyć, iż replikę samolotu w skali 1:3 wykonał dyrektor naszej szkoły Ryszard Dołęga i  nauczyciele przedmiotów zawodowych: Robert Skóra, Krzysztof Wojtysiak, Waldemar Sadowski i Tomasz Gawryszuk, we współpracy z kilkoma firmami.

Program jubileuszowy obejmował również:
  • oficjalne nadanie nazwy rondu im. Podlaskiej Wytwórni Samolotów przy ul. Janowskiej
  • występ chóru „Echo Podlasia” w ROBiR AWF Biała Podlaska
  • koncert akordeonisty Marcina Wyrostka w ROBiR AWF Biała Podlaska
Naszą szkołę dumnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie:
- Dominika Kalinka kl. 3 TS
- Aleksandra Bujek kl. 3 TG
- Aleksandra Bakun kl. 3 TG
- Barbara Wereszko kl. 1 TBG
- Kacper Stankiewicz kl. 4 TM
- Igor Młyński kl. 4 TM
- Bartłomiej Makaruk kl. 4 TM
- Kacper Mackiewicz kl. 2 A pod opieką Pani Laury Czuhan.
Dodane: 2023-09-16, przez: Ewa Toczek