Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych za rok szkolny
W dniu 15 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych za rok szkolny 2022/2023.
W organizowanym konkursie pod hasłem „Dynastia Piastów” wzięło udział 140 uczniów z 13 bialskich szkół podstawowych. Współzawodnictwo w ramach Ligi odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
Na uroczystości obecni byli Naczelnik Wydziału Edukacji w Białej Podlaskiej pan dr Stanisław Romanowski, inicjator Bialskiej Ligii Przedmiotowej pan Andrzej Pawlik oraz Dyrektor Zespołu pan  Ryszard Dołęga oraz dyrektorzy i nauczyciele bialskich szkół.
Organizatorem VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023 byli nauczyciele historii pani Ewa Piech, pani Marta Makarska-Makaruk i nauczyciel informatyki pani Elżbieta Dorosz. Celem ligi było promowanie historii naszego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Każdy z trzech etapów konkursu przeprowadzono w placówce organizatora w formie testów elektronicznych na platformie internetowej.
Na uroczystym Podsumowaniu Ligi Historycznej doceniono wyróżnionych uczestników VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023,  nagradzając ich dyplomem, książką i nagrodą rzeczową.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

W kategorii klas IV wyróżniono następujących uczniów:
Miejsce 1    Helena    Siłakiewicz    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Aleksander Różański    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Hanna    Dragan     Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej

W kategorii klas V:

Miejsce 1    Emilia    Rachmańczuk    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Antoni Szczygielski    Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Jan Grodzicki        Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

W kategorii klas VI:
Miejsce 1    Oliwia Najdyhor    Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym
Miejsce 2    Jakub Tomczyk    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Marcel Mazur        Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej

W kategorii klas VII wyróżniono:
Miejsce 1    Mikołaj Zaciura    Szkoła Podstawowa nr 4 w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Michał Dragan     Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Krzysztof Żuk      Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

W kategorii klas VIII:
Miejsce 1    Kornel Miłkowski   Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Michał    Doluk    Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Eryk Kulesza       Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Norbert Piechna    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

Sponsorzy VIII Bialskiej Ligi Szkół Podstawowych 2022/2023:
  • JB Mulitimedia Jerzy Bielecki
  • Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej ul.Kolejowa
  • Andrzej Pawlik
  • Meble Daglezja Usługi Stolarskie Rafał Gralikowski w Białej Podlaskiej
  • BIURO RACHUNKOWE Joanna Winiarek z siedzibą w Zalesiu
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Komunalnik" Sp. z o.o.
  • Michał Twardowski Optimum Go Partners Sp. z o.o.
Uczestnicy zostali zaproszeni przez Organizatorów do udziału w kolejnej edycji Ligi Historycznej.

Dodane: 2023-06-16, przez: Ewa Toczek