światowy Dzień Zdrowia 2023
światowy Dzień Zdrowia jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie czasu wymaga szczególnej uwagi. Hasłem przewodnim na ten rok jest: "Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof!" W trakcie akcji zaprezentowano młodzieży duży wybór ulotek oraz gazetek tematycznych. Młodzież wybranych klas wysłuchała wykładu Pani Krukowskiej Martyny z Zakładu Ratownictwa Medycznego Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II oraz była uczestnikiem pokazu udzielania pierwszej pomocy przez studentów Koła Naukowego "eRka": Macieja Prokopiuka i Łukasza Pykacza. Akcję przygotował Szkolny Zespół d/s Zdrowia: Agnieszka Biegajło, Anna Jeleń, Danuta Kukawska, Dorota Kubicka, Dorota Kulicka, Marta Makarska-Makaruk, Edyta Michalczuk, Magdalena Sowa, Grażyna Zawadzka.
Dodane: 2023-04-18, przez: Ewa Toczek