Z WIZYTĄ W SĄDZIE REJONOWYM W BIAŁEJ PODLASKIEJ
W ramach edukacji prawnej młodzieży prowadzonej w Sądzie Rejonowym, uczniowie klasy 4 TEI pod opieką Pani Anny Pożaroszczyk mieli możliwość uczestniczyć w charakterze publiczności w sprawie sądowej z zakresu prawa karnego. Sprawa dotyczyła prowadzenia pojazdu samochodowego bez uprawnień.
Pani Sędzia przeprowadziła również pogadankę na temat przestępczości wśród młodzieży oraz konsekwencji działań niezgodnych z prawem w dalszym życiu. Młodzież miała niepowtarzalną okazję aby zadać wiele pytań.
Mamy nadzieję, że lepsza znajomość prawa i większa świadomość pozwoli naszym uczniom na unikanie zachowań  ryzykownych, niezgodnych z prawem w dalszym ich życiu.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice Niedzieli, która była naszym przewodnikiem i opiekunem w Sądzie Rejonowym.

Dodane: 2023-02-28, przez: Ewa Toczek