Zakończenie zajęć z programowania i montażu urządzeń mobilnych
Program zajęć specjalistycznych zawodowych powstał z myślą uczniach/uczennicach klas technikum. Został przygotowany do realizacji w wymiarze 60 godzin lekcyjnych w grupie 6-osobowej.
Zajęcia odbywały się co tydzień w wymiarze 2 godzin oraz raz w miesiącu w sobotę w wymiarze 6 godzin.
Cele programu
Cele główne:
  •     uzyskanie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności zawodowych poszukiwanych przez pracodawców na rynku pracy,
  •     rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu budowy i programowania urządzeń poruszających się,
  •     rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy w praktyce,
  •     dążenie do samodzielnego pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności,
Cele szczegółowe:
  •     poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów/uczennic o treści kształcenia z zakresu budowy i programowania urządzeń poruszających się,
  •     pogłębienie, utrwalenie oraz sprawdzenie wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności informatycznych,
  •     rozwijanie umiejętności i uzdolnień z zakresu montażu urządzeń mechanicznych,
  •     rozwijanie zainteresowań w branży informatycznej i elektronicznej.
Zagadnienia objęte programem :
  •     Zasady działania elementów elektronicznych,
  •     Konfigurowanie środowiska Arduino,
  •     Programowanie w języku C++,
  •     Montaż elementów mechanicznych,
  •     Łączenie obwodów elektronicznych,
  •     Analizowanie pracy maszyn mobilnych.
Do realizacji programu wykorzystane były nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak: komputery, zestawy do budowy robotów, mierniki, elementy elektroniczne, narzędzia programistyczne, narzędzia elektryczne i zasilacze gwarantujące wysoką jakość kształcenia.
Dodane: 2023-01-09, przez: Wojciech Bagiński