Wycieczka do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych
W dniu 13.01.2023 r. odbyła się wycieczka do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II na wydział Mechaniki i Budowy Maszyn uczniów klasy 2TS technikum pojazdów samochodowych.
Jest to kolejna wycieczka, która mała na celu pomiar momentu i mocy silnika dla samochodu audi a3 8p 1.9tdi 105Km po wgraniu do sterownika silnika nowego programu ,,Eco Tuning’’.
Badanie wykonał Pan dr inż. Marcin Szlachetka.
Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda przygotowanie do badania oraz sam przebieg badania. Jak widać na zdjęciu przyrost mocy to 140km ok. 35Km więcej oraz moment 312Nm ok. 62Nm więcej. Samochód charakteryzuje się lepszym przyśpieszeniem, elastycznością oraz zużyciem paliwa na tym samym poziomie.
Wycieczkę zorganizował Pan Mariusz Biskupski.

Dodane: 2023-01-13, przez: Wojciech Bagiński