Zajęcia specjalistyczne zawodowe: Przygotowanie do lakierowania samochodów
Zajęcia pn. Przygotowanie do lakierowania samochodów realizowane były w wymiarze 60 godzin lekcyjnych – raz w tygodniu 2 godz. i raz w miesiącu 6 godz. (w sobotę), w grupach 6-osobowych. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 36 osób – 18 uczniów klas technikum i 18 uczniów branżowej szkoły I stopnia.
Celem zajęć było utrwalenie i sprawdzenie wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności oraz jej poszerzenie o nowe treści programowe, zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy.
Program zajęć obejmował następujące zagadnienia:
  •     BHP w lakiernictwie,
  •     Przygotowanie powierzchni,
  •     Piaskowanie,
  •     Szpachlowanie,
  •     Podkładowanie,
  •     Matowanie,
  •     Lakierowanie,
  •     Polerowanie,
  •     Naprawa powierzchni bez lakierowania.
Do realizacji zajęć w projekcie wykorzystywano nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak: kabina do piaskowania, pistolety lakiernicze, promiennik podczerwieni, dysze Venturiego, szlifierki oscylacyjne pneumatyczne, stojaki do naprawianych elementów, zestaw do naprawy elementów bez lakierowania gwarantujące wysoką jakość kształcenia.
Dodane: 2022-12-27, przez: Wojciech Bagiński