PROFILAKTYKA CHORóB NOWOTWOROWYCH U MęŻCZYZN
9 grudnia 2022 roku po raz pierwszy w ZSZ nr 2, w ramach profilaktyki z zakresu walki z chorobami nowotworowymi, odbyła się prelekcja skierowana do męskiej części naszej szkoły.

Lekarz oddziału urologii z bialskiego szpitala Pani Amelia Rygiel przeprowadziła wykład dla uczniów klas czwartych na temat: ”Profilaktyka chorób nowotworowych u mężczyzn”, który nadal w naszym społeczeństwie bywa tabu.
Pani doktor zwróciła uwagę, że szczyt zachorowań na raka jąder czyli ok.70 % przypada u panów między 20 a 39 rokiem życia, natomiast drugą co do częstotliwości występowania choroby nowotworowej jest rak gruczołu krokowego.

Pogadanka wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży, która z uwagą słuchała informacji na temat czym objawiają się te nowotwory , jak wyglądają badania i leczenie oraz kto w szczególności powinien być wyczulony na ryzyko wystąpienia tychże chorób.

Pani doktor została zaproszona przez Szkolny Zespół ds. Zdrowia

Organizator spotkania Pani Dorota Kubicka