Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu (O’SzToZ)
W dniu 1 grudnia rozpoczną się zmagania w pierwszym Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ), w którym mogą wziąć udział uczniowie z całej Polski. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zdrowiu oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży świadomych, opartych na rzetelnej wiedzy postaw wobec chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza chorób onkologicznych. Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu jest konkursem adresowanym do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz młodzieży szkolnej do lat 18. Test został opracowany dla różnych grup wiekowych uczestników. Wyniki będą oceniane dla każdego z poziomów osobno:

· Grupa A – uczniowie klas V-VI szkół podstawowych,

· Grupa B – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych,

· Grupa C – uczniowie szkół ponadpodstawowych, klasy I-IV.

Do wygrania nagrody – w formie dofinansowania wybranych projektów działań prozdrowotnych, które otrzymają najlepsze klasy oraz najlepsza ze szkół.

Konkurs O’SzToZ realizowany w ramach projektu „Zdrowe Życie”, który objęty jest Patronem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Więcej o konkursie i jego zasadach na stronie www.osztoz.pl

Osoby chętne mogą się zgłaszać do Pani Grażyny Zawadzkiej i Pani Doroty Kubickiej.
Dodane: 2022-11-28, przez: Ewa Toczek