STAŻE – CZERWIEC/LIPIEC 2022
To kolejne wakacje, podczas których uczestnicy projektu biorą udział w stażach uczniowskich. Już 27 czerwca staże rozpoczęło 12-stu uczniów Branżowej Szkoły I stopnia. Ich staże trwały do 21 lipca. Natomiast 34-osobowa grupa uczniów Technikum (w tym 4 uczennice) zrealizowała je w okresie 04-28 lipca 2022.

Uczestnicy staży zdobywali doświadczenie w branży samochodowej, elektrycznej, grafiki i poligrafii cyfrowej, informatycznej oraz mechatronicznej. W oparciu o przygotowane programy realizowali poszczególne zadania, często wykraczające poza zakres kształcenia praktycznego w szkole. Pracowali m.in. w warsztatach samochodowych, w redakcji gazety, w agencjach reklamowych, na hali produkcyjnej oraz w terenie np. przy instalacji sieci światłowodowej i sieci elektrycznej.

Główne korzyści wynikające z realizacji staży u pracodawców to:
  •     ułatwione rozpoczęcie kariery zawodowej po zakończeniu nauki w szkole,
  •     możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do lokalnego rynku pracy,
  •     sprawdzenie swoich kwalifikacji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy,
  •     pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy,
  •     nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwość zainicjowania dalszej współpracy mającej na celu uzyskanie zatrudnienia,
  •     udokumentowany przebieg realizacji stażu to możliwość wykazania dodatkowego doświadczenia w dokumentach rekrutacyjnych, np. cv.
Wymiar stażu to 150 godzin. Po jego ukończeniu uczniowie otrzymują stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu.
Staże uczniowskie w czerwcu i lipcu zrealizowane zostały dzięki zaangażowaniu, życzliwości i pomocy pracodawców działających w Białej Podlaskiej i okolicach. Są to :
  •     Agencja Reklamowa Agraffka D. Mikiciuk-Ciołek i M. Ciołek S.C.
  •     Aluteam Polska sp. z o.o.
  •     AUTO GAZ MECHANIKA BLACHARSTWO Chmielewski Adam
  •     Auto Podlasie Sp.z o.o. oddział „Toyota”- Biała Podlaska
  •     Centrum Druku i Reklamy OPENPRESS S.C. Marek Krekora, Włodzimierz Szawarniak
  •     DARO Dariusz Filipiuk
  •     Drukarnia Calamus S.C.
  •     Etmus Sp.z o.o
  •     Greensort Tomasz Stefaniuk
  •     Grupa Medialna Podlasie
  •     HARTIMEX Sp.z o.o.
  •     Instel Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Obsługowe Grzegorz Piechowicz
  •     JB Multimedia
  •     MIREX SZANDECKI I MARCZUK Sp. J.
  •     P.U.H INSTER Stefaniuk Waldemar
  •     TAU INTERNET