I Młodzieżowa Sesja Rady Miasta już za nami
„My, Radni Młodzieżowej Rady Miasta w Białej Podlaskiej, obdarzeni zaufaniem przez naszych rówieśników, dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować interesy środowisk dziecięcych i młodzieżowych naszego Miasta wobec władz samorządowych, instytucji i wszystkich dorosłych członków naszej społeczności. Nie będziemy szczędzić wysiłków, aby rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży było najważniejszym wspólnym zadaniem.”

Takimi słowami, w dniu 8 kwietnia 2022 r. nasi uczniowie:
  • Marta Sokół – kl. 3 TBG
  • Kristina Goroszko – kl. 2 B
  • Czarek Kwitek – 3 TBG
złożyli ślubowanie podczas I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska nowej kadencji 2021-2023.

Do zadań Radnych będzie m.in.:
1) promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego;
2) kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych;
3) integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie miasta Biała Podlaska;
4) podejmowanie działań na rzecz zaspokajania potrzeb i oczekiwań młodych mieszkańców
miasta Biała Podlaska;
5) organizacja aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym;
6) promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej;
7) działanie na rzecz obrony praw i godności ucznia;
8) działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz Miasta Biała Podlaska

Dodane: 2022-04-10, przez: Ewa Toczek