Mateusz Czarnecki w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu WY:MYśL KWALIFIKA
Mateusz Czarnecki z kl. IV TIG (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej, znalazł się w zacnym gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu WY:MYśL KWALIFIKACJę.
Ponad 70 szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie WY:MYśL KWALIFIKACJę z pulą nagród przekraczającą 32 tys. złotych! Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do potwierdzania swoich umiejętności, zdobywania nowych kwalifikacji oraz popularyzacja Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Konkurs WY:MYśL KWALIFIKACJę cieszył się dużym zainteresowaniem, zakwalifikowano 91 propozycji kwalifikacji, spośród których wybrano 16 zwycięskich prac, w tym naszego ucznia Mateusza Czarneckiego, promującego tym samym swoje miasto i szkołę. A wszystko to pod opieką szkolnego doradcy zawodowego i nauczyciela Pani Laury Czuhan.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu propozycji kwalifikacji dla dzieci i młodzieży w formie odznaki składającej się z opisu i znaku graficznego. Nazwa odznaki finałowej pracy Mateusza to PRZYJACIEL ZWIERZAKA, a nagroda to karta podarunkowa o wartości 2 tys. złotych oraz udział w warsztatach design thinking, organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Instytut Badań Edukacyjnych jako organizator konkursu pogratulował zwycięzcy i jednocześnie podziękował za nadesłaną pracę.

My jako szkoła także gratulujemy wygranej, życzymy dalszych sukcesów Mateuszowi i zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w konkursach, jak widać warto!

Dodane: 2021-12-18, przez: Ewa Toczek