Góra grosza - w górę serca!
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie młodym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Miejmy nadzieję, że i w tym roku uczniowie naszej szkoły nie zawiodą. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GóRA GROSZA JEST NAJWIęKSZA NA śWIECIE.

Zbiórkę koordynuje Szkolne Koło Wolontariusza wraz z Samorządem Uczniowskim

Dodane: 2021-10-22, przez: Ewa Toczek