Powiedz stanowcze NIE uzależnieniom!
Teoretyczno-praktyczne spotkanie edukacyjne w ZSZ nr 2 odbyło się 27 października 2023 r.
Zajęcia warsztatowe i wykład w ramach programu profilaktycznego, pilotowanego przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej przeprowadziły Panie: Małgorzata Sacewicz i Patrycja Kowieska.
Ekspertki rozmawiały z uczniami klasy 1 C, nakreślając im temat konsekwencji uzależnień od środków psychoaktywnych, palenia papierosów i spożywania alkoholu. Młodzież obejrzała również filmy edukacyjne w formie wywiadu ze specjalistą, który pracuje na co dzień z osobami odbywającymi terapię.
Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość przekonania się „na własnej skórze”, jak to jest być pod wpływem substancji psychoaktywnych. Uczestnicy nakładali okulary – gogle, dzięki którym widzieli rzeczywistość po zażyciu narkotyków i alkoholu. Zauważyli tym samym, jak niebezpieczne jest prowadzenie auta pod wpływem tego typu substancji i jak wielkie szkody można wyrządzić sobie i innym ludziom, kiedy nie jesteśmy w stanie zapanować nad własnym ciałem i umysłem.

Spotkanie ze specjalistkami z sanepidu odbyło się na prośbę wychowawczyni klasy Pani Małgorzaty Suszczyńskiej.

Serdecznie dziękujemy paniom za bardzo interesujące spotkanie licząc na dalszą współpracę.
Dodane: 2023-10-27, przez: Ewa Toczek