Wydarzenia:

Złoty Wiek Rzeczypospolitej
Wiek XVI w dziejach Polski nazwany został „Złotym Wiekiem" ponieważ, przyniósł on ogromny wzrost znaczenia Polski w różnych dziedzinach życia na arenie międzynarodowej. Wśród państw Europy środkowej Polska zajmowała czołowe miejsce jako potęga polityczna, militarna, kulturalna i ekonomiczna. Oprócz sukcesów politycznych i militarnych, Polska w XVI w przeżywała rozkwit kulturalny. Był to okres wewnętrznego pokoju oraz rozkwitu tolerancji. O tych czasach opowiedziała nam grupa artystyczna z Lublina, w szeroko rozumianej prezentacji tematu Złotego Wieku. To co uczniów ujęło najbardziej, to możliwość uczestniczenia w pokazie i odgrywanie ról społecznych z tamtych dziejów. Młodzież, na krótką chwilę, przeniosła się w czasy rządów demokracji szlacheckiej, wygłaszając własne postulaty. Spotkanie było prowadzone w bardzo przyjemnej atmosferze, co jak myślimy, widać na prezentowanych zdjęciach. Dziękujemy za Żywą Lekcję Historii.
Piotr Tarkowski zdobył 4 medale na 63 Halowych Mistrzostwach Polski
Uczeń naszej szkoły Piotr Tarkowski zdobył 4 medale na 63 Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się 16 - 7 lutego br. w Toruniu. Piotrek rozpoczął swoje zmagania sensacyjnie, gdyż podczas biegu finałowego na 60m zajął 3 miejsce z wynikiem 6.84 m, pokonując ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Polski na 100 m. W kategorii młodzieżowców U-23 został sklasyfikowany na miejscu pierwszym. W tej kategorii wiekowej nasz uczeń zdobył historyczny złoty medal w biegu na 60 metrów, pokonując całą kadrę sprinterów. Należy dodać, że nie specjalizuje się on w sprintach. Jego koronną konkurencją jest skok w dal, w którym zajął 3 miejsce i zdobył medal brązowy. Piotr Tarkowski dwukrotnie pobił swój życiowy rekord (w 3 próbie – 7,68 m oraz w 6 próbie – 7,73 m). W klasyfikacji U-23 zawodnik zdobył medal srebrny. Trenerem Piotra Tarkowskiego jest Tadeusz Makaruk, trener lekkoatletów AZS AWF Biała Podlaska. Obydwaj panowie odnieśli również sukcesy zostając laureatami XXXII Plebiscytu Sportowego Słowa Podlasia. Pan Tadeusz Makaruk zajął 3 miejsce w kategorii: ” trener”, natomiast Piotrek w kategorii: ”sportowiec senior” zajął miejsce 2! Panom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! mgr Dorota Kubicka
II miejsce w Finale Miasta Biała Podlaska w Piłce Siatkowej Chłopców
5 marca 2019 w hali IV LO odbył się Finał Miasta Biała Podlaska w Piłce Siatkowej Chłopców, w którym wzięły udział 4 szkoły ponadgimnazjalne z Białej Podlaskiej i zajęły poszczególne miejsca: 1. IV LO im. Stanisława Staszica 2. ZSZ Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury 3. ZSZ Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej 4. ZDZ im. K.K. BaczyńskiegoReprezentacja naszej szkoły przygotowana przez Panią Grażynę Zawadzką w pięknym stylu wywalczyła II miejsce. W skład reprezentacji szkoły wchodzili: 1. Wągrocki Jakub 4 TS1 2. Arseniuk Michał 3 TEU 3. Gomulski Jakub 3 TMS 4. Ludwiczuk Jakub 3 TMS 5. Rarot Maciej 3 TMS 6. świderski Rafał 2 TMN 7. Garbowicz Tomasz 1 TMS 8. Wilk Krzysztof 1 TBE Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!
POMóŻMY POSZKODOWANYM W POŻARZE
Samorząd szkolny zwraca się z prośbą do uczniów, nauczycieli i rodziców o wsparcie finansowe i rzeczowe rodziny z Dąbrowicy Dużej, która straciła swój dobytek w pożarze. Zbiórka datków pieniężnych odbędzie się jutro - 6 marca 2019 r. w naszej szkole. Przedstawiciele samorządu przejdą po klasach z puszkami, do których będzie można wkładać datki pieniężne. Osoby, którym nie jest obojętny los pogorzelców oprócz wsparcia finansowego mogą przekazywać także rzeczy materialne: koce, przybory szkolne, ręczniki, odzież, sprzęt AGD, pościel i inne materiały niezbędne w codziennym życiu. Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy proszone są o kontakt z GOPS w Tucznej tel: 83 377 10 01. NIE BĄDŹMY OBOJęTNI NA KRZYWDę INNYCH!
III miejsce w Finale Miasta Biała Podlaska w Piłce Ręcznej Chłopców
Uczniowie naszej szkoły w dniu 26.02.2019 r., brali udział w Finale Miasta Biała Podlaska w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach współzawodnictwa Licealiady. W meczu półfinałowym przegraliśmy z I L.O. im. J.I. Kraszewskiego, natomiast w pojedynku o III miejsce wygraliśmy z ZSZ Nr 1 im. KEN. Skład naszej drużyny: /stoją od lewej/ Morgunowicz Michał, Demidowicz Konrad, Szyc Jacek /n-el wf/, Toczyński Emil, Wojewoda Karol, Myć Paweł, Hryć Dawid oraz Fic Damian, /na dole od lewej/ świderski Rafał, Stroiński Jakub, Cielecki Piotr oraz Mikiciuk Jakub. Kolejność rozgrywany spotkań: IV LO - ZSZ Nr 1 30:17 ZSZ Nr 2 - I LO 12:18 mecz o III miejsce ZSZ Nr 2 - ZSZ Nr 1 26:18 mecz o I miejsce IV LO - I LO 25:11 Przygotowanie i opieka nad drużyną - Pan Jacek Szyc.
Konkurs „Wybieram Wybory”
Konkurs „Wybieram Wybory” organizowany jest przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 7 tys. uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, w tym nasi uczniowie. W dniu 26 lutego 2019 roku o godzinie 12.00 zmierzyliśmy się z wiedzą z Kodeksu Wyborczego, przystępując do szkolnego etapu konkursu. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań testowych, analizując przydzielone materiały źródłowe. Wszystkim uczestnikom III edycji konkursu „Wybieram Wybory” życzymy jak najlepszych wyników. Podsumowanie konkursu już 14 marca 2019 roku. Szkolny organizator
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”
Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym zorganizowała III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245). Umieszczamy zatem regulamin dotyczący konkursu, w celu dokładnego zapoznania się uczestników, opiekunów i zainteresowanych. Można także skorzystać z informacji zamieszczonych na stronach Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl i Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białej Podlaskiej www.biala-podlaska.kbw.gov.pl . Konkurs odbędzie się dnia 26 lutego 2019 roku o godzinie 12.00, w sali historycznej nr 310. Do konkursu zgłosiliśmy 9 uczniów z klasy 2 TBE, 2 TS, 2 TT, 1 TS, reprezentantów naszej szkoły. Życzmy powodzenia! Marta Makarska-Makaruk nauczyciel historii
KONKURS WIEDZY SAMOCHODOWEJ W JęZYKACH OBCYCH
Nauczyciele języków obcych zapraszają serdecznie do udziału w Konkursie Wiedzy Samochodowej. Uczniowie mogą samo zdecydować w jakim języku chcą spróbować swoich sił z zakresu wiedzy o samochodach. Języki do wyboru to: - język rosyjski, - język angielski, - język niemiecki.Szczegóły i zapisy u Pani Edyty Maksymiuk (język rosyjski i niemiecki), oraz Pana Piotra Skwierczyńskiego (język angielski). Zapisy do 8 marca 2019 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! GWARANTUJEMY ATRAKCYJNE NAGRODY!
LOVE IN DIFFERENT LANGUAGES
W środę 6.02.2019 r. w ZSZ Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury obchodziliśmy popularne Walentynki – Dzień Zakochanych. Nauczyciele języków obcych przygotowali na ten szczególny dzień kilka atrakcji. W trakcie przerw uczniowie mogli wziąć udział w grach i quizach przygotowanych w języku angielskim, rosyjskim i niemiecki oraz wygrać słodki upominek. Członkowie Klubu Wolontariusza rozdawali karteczki z obcojęzycznymi sentencjami związanymi z tematyką miłości. Parawany udekorowano pracami uczniów prezentującymi życzenia składanymi z okazji dnia zakochanych. Wydarzenie przyniosło wszystkim uczniom w szkole wiele radości oraz miało na celu przypomnieć i utrwalić słownictwo w językach obcych związane z obchodami dnia zakochanych.
INFORMACJE O III EDYCJI KONKURSU WYBIERAM WYBORY
Konkurs „Wybieram wybory” 2019. Znamy już szczegóły III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Będzie on poświęcony ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 roku. 26 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu – test wyboru, składający się z 25 pytań. Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego. Wyniki etapu szkolnego ogłoszone zostaną 14 marca br. na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Uczestnicy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego zostaną poinformowani o tym, za pośrednictwem Dyrektora szkoły. Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali pracę na jeden z trzech tematów: 1) System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety. 2) Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym. 3) Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg. Rozstrzygnięcie II etapu konkursu nastąpi do 11 kwietnia. W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 30 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania z zakresu Kodeksu wyborczego. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie – 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – 600 złotych. Autorzy najlepszych prac dostaną również nagrody rzeczowe. Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Informacje pojawiać się będą także na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach społecznościowych. W II edycji konkursu, która odbyła się 2017 roku wzięło udział ponad 7 800 uczniów z niemal 881 szkół z całego kraju. W finale zwyciężył Mateusz Krzyziński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, drugie miejsce zajął Franciszek Michałowski z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, a trzecie – Juliusz Błażewicz z Zespołu Szkół Nr 2 w Suwałkach. REGULAMIN III EDYCJI OGóLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM „WYBIERAM WYBORY”
IV miejsce w Mistrzostwach Województwa
07.02.2019 r. w Hrubieszowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział 12 najlepszych szkolnych drużyn w województwie. Nasza reprezentacja grająca w składzie: Mateusz Borodziuk, Dawid Ustymowicz i Patryk Osowski (wszyscy z klasy 3 TBI) po rozegraniu bardzo dobrego turnieju zajęła IV miejsce. Wielkie gratulacje. Przygotowanie drużyny i opieka na zawodach – pan Tadeusz Michalczuk.
Moja Przyszłość - Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 9
Rekrutacja do Szkół średnich zbliża się wielkimi krokami, a więc i zintensyfikowane działania promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym. 6 lutego bieżącego roku uczestniczyliśmy w DNIU PREZENTACJI SZKóŁ MOJA PRZYSZŁOść w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie ósmoklasistom oraz gimnazjalistom oferty edukacyjnej naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu targów przez panią dyrektor Katarzynę Sierpotowską, nastąpiły ogólne prezentacje szkół na scenie. Naszą szkołę zaprezentowali uczniowie Bartosz Bomba, Daniel Grabek, Kacper Gromadzki i Dominik Demianiuk oraz nauczycielka Bożena Piotrowska, którzy skierowali do potencjalnych kandydatów kilka słów o naszej placówce, po czym Bartek streścił wszystko słowami piosenki "Obudź w sobie techniczną myśl". Stanowisko naszej szkoły przygotowali nauczyciele Anna Pożaroszczyk, Ewa Toczek i Sylwester Kłusek oraz uczniowie Marysia Sobkiewicz, Kacper Stankiewicz, Mateusz Reza oraz Damian Krukowski.
KONKURS (prawie) WALENTYNKOWY
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE (prawie) WALENTYNKOWYM - pary filmowe kina polskiego i zagranicznego. Zestaw pytań można odebrać w bibliotece szkolnej. Podpisane karty z odpowiedziami należy dostarczyć w terminie do 8 lutego 2019 r. Główną nagrodą jest podwójna wejściówka (bilet) na wybrany przez siebie seans filmowy - Novekino Merkury, w dowolnym terminie od poniedziałku do czwartku. Warunkiem otrzymania głównej nagrody jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Przewidziane są również nagrody „pocieszenia” dla pierwszych trzech osób. Z A P R A S Z A M Y Pytania konkursowe
II miejsce Drużyny Tenisa Stołowego w Półfinale Województwa
30.01.2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbył się Półfinał Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna w składzie Mateusz Borodziuk, Dawid Ustymowicz i Patryk Osowski - wszyscy z klasy 3 TBI, po rozegraniu bardzo dobrego turnieju zajęła II miejsce. Zawodnicy otrzymali puchar oraz pamiątkowy dyplom. Dzięki zdobyciu drugiego miejsca nasi reprezentanci zagwarantowali sobie udział w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 07.02.2019 r. w Hrubieszowie. Wielkie gratulacje!!! Opiekun drużyny - Pan Tadeusz Michalczuk
Karaoke pieśni patriotycznych
Pieśni patriotyczne powstawały przez wieki. Okazjami do szerzenia patriotyzmu były ważne ale i smutne wydarzenia: okres przed i po rozbiorowy, a więc wiek XVIII i XIX , okres Młodej Polski i II Wojny światowej. Klasy 4 TS1, 4 TS2, 4 TES, wzięły udział w szkolnym Karaoke pieśni z różnych okresów historycznych. Odśpiewano: ▪ Bogurodzicę, najstarszą polską pieśń religijną o charakterze patriotycznym. Swego czasu pieśń Bogurodzica była hymnem narodowym. ▪ Warszawiankę 1831. Powstała jak sugeruje jej tytuł w 1831 roku. Pieśń tę klasyfikuje się do pieśni legionowych, gdyż to właśnie żołnierze śpiewali ja najczęściej. To za jej sprawą Stanisław Wyspiański stworzył dramat „Warszawianka – pieśń z roku 1831”. ▪ Rotę, najbardziej znaną w naszym kraju pieśnią patriotyczną. Pieśń Rota powstała podczas pobytu autorki Marii Konopnickiej w Cieszynie w 1908 roku. Rota miała być protestem autorki, przeciw wywłaszczeniom w zaborze pruskim. ▪ Pieśń Biały Krzyż, napisaną w 1968 roku. Wówczas cenzura PRL dopuściła do kultury akcenty partyzanckie, do tej pory intensywnie zwalczane. ▪ Balladę o Janku Wiśniewskim napisaną jako hołd dla Zbyszka Godlewskiego, który został zastrzelony podczas podróży do pracy w Stoczni Gdyńskiej, w grudniun1970 roku. ▪ Mury, pieśń patriotyczną z roku 1978 roku, powszechnie znaną w polskim podziemiu antykomunistycznym. ▪ Żeby Polska była Polską z 1976 roku. Powodem napisania tej niezwykłej pieśni były wydarzenia z czerwca 1976 roku, kiedy to zaczęły się strajki. Były także pomysły na inne tytuły i wykonanie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za chwile wzruszenia i zadumy nad losami Polaków. Nauczyciel historii Pani Marta Makarska-Makaruk
Studniówka 2019 - Biała24.pl i RadioBiper.info
Dziękujemy portalowi Biała24.pl za obszerną fotorelację POLONEZA CZAS ZACZĄć: Studniówka 2019 – ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej. Dziękujemy portalowi RadioBiper.info za transmisję wideo na żywo Studniówka w ZSZ Nr 2 w Białej Podlaskiej. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację ze Studniówki przygotowaną przez fotoreporterów naszej szkoły. Życzymy miłego oglądania!
Wicemistrzowie Miasta!
28.01.2019 r. odbyły się Finały Miasta w Drużynowym Tenisie Stołowym – dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców grająca w składzie: Mateusz Borodziuk z klasy 3 TBI i Dawid Ustymowicz z klasy 3 TBI zajęła II miejsce - została wicemistrzem miasta i awansowała do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 30.01.2019 r. w Parczewie. Drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Bojarczuk z kl. 1 BA i Magdalena Bojarczuk z kl. 2 TBE zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy. Drużyny przygotował pan Tadeusz Michalczuk.
Studniówka 2019 - fotorelacja Bialanews.pl
Serdeczne podziękowanie portalowi Bialanews.pl za przygotowanie fotorelacji ze Studniówki, która odbyła się 26 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej. Wyjątkowe chwile zatrzymane w kadrze. Ponad 300 zdjęć z tego wydarzenia STUDNIóWEK CZAS: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej.
Szykujemy się do akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile"
Dnia 19 kwietnia 1943 roku wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim. Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Uczcimy tę rocznicę poprzez wspólne wykonywanie papierowych żółtych żonkili. Klasy 4 TS1, 4 TS2, 4 TIC, 4 TES obejrzały filmy „Lista Schindlera” Stefana Spielberga oraz „Pianistę” Romana Polańskiego. Podjęliśmy się omówienia trudnego zjawiska antysemityzmu, oceniając jego zakres i niewyrażalne zło na ludzkości. Analizowaliśmy teksty źródłowe z wydarzeń podczas II wojny światowej i ocenialiśmy wrogą, nienawistna postawę ekstremalnego nazizmu. Odbyły się także zajęcia na których uczniowie przelali na papier swoje końcowe przemyślenia, uzasadniając swój pogląd na temat wrogich, antysemickich zachowań. W ramach akcji, będziemy realizować różne działania na przedmiocie historia oraz historia i społeczeństwo, o których będziemy informować na naszej stronie internetowej.
Awans do Finału - II Miejsce w Półfinałach Miasta Biała Podlaska
W ramach Licealiady, 22 stycznia 2019 r. w IV L.O. w Białej Podlaskiej, rozegrano eliminacje piłki siatkowej chłopców. Nasi uczniowie zajęli II miejsce i awansowali do finałów, które odbędą 8 lutego 2019 r. Skład naszej reprezentacji: Wągrocki Kuba - kl 4 TS Arseniuk Michał - kl 3 TEU Rarot Maciej - kl 3 TMS Gomulski Jakub - kl 3 TMS Ludwiczuk Jakub - kl 3 TMS świderski Rafał - kl 2 TMN Garbowicz Tomasz - kl 1 TMS Wilk Krzysztof - 1 TBEGratulujemy! Opiekun Grażyna Zawadzka
WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO Z JęZYKA ANGIELSKIEGO
9 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły pisali dyktando z języka angielskiego. Laureaci konkursu: I miejsce - Karasiuk Dawid 2 TS - 91,6 % poprawności II miejsce - Kacper Marciniak 3 TMS - 90,7 % poprawności III miejsce - Mateusz Trocewicz 1 TIG - 89,8 % poprawności Gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Czytania z okazji 200. rocznicy urodzin I. S. Turgieniewa
Dnia 14 stycznia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytania z okazji 200. rocznicy urodzin I. S. Turgieniewa, rosyjskiego pisarza, jednego z głównych przedstawicieli rosyjskiego realizmu krytycznego. Chętni i uzdolnieni językowo uczniowie czytali w oryginale fragmenty noweli pt. "ASIA". Podczas czytania ocenie podlegała: płynność, poprawność, wyrazistość, intonacja oraz tempo. I miejsce: ex aequo Dawid Daniluk i Dawid Denesiuk II miejsce: Dawid Hryć III miejsce: ex aequo Jakub Gąsecki i Jakub Pawelski. Gratulujemy!
Szkolne Koło Wolontariusza i Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy
27 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE” odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem było zakupienie nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych - Gramy dla dzieci małych i bez focha. Do tej akcji przyłączyli się także uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Wolontariusza. Wolontariusze SKW pomimo trudnych warunków pogodowych niestrudzenie kwestowali przez cały dzień i zebrali łącznie sumę 3881 złotych. W kweście uczestniczyło 16 uczniów naszej szkoły z następujących klas: Klasa 1 TIG: Łukasz Wenio Tomasz Kładź Mateusz Kaliszewski Mateusz Bielecki Klasa 1 TMS: Michał Gregorowicz Maciej Korolczuk Klasa 1 TBE: Paweł Łukaszewicz Hubert Semeniuk Klasa 1 BA: Amelia Bagłaj Klasa 2 TBE: Dominika Dorosz Klaudia Stolarczyk Klasa 2 TMN: Damian Krukowski Klasa 2 TT: Kacper Stankiewicz Kasia Tarasiuk Sebastian Gryciuk Klasa 3 BB: Kasia Krasuska Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję wolontariuszom naszej szkoły.
Konkurs plastyczno - językowy na kartkę Walentynkową z życzeniami w języku obcym
Zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno - językowym na kartkę Walentynkową z życzeniami w języku obcym. Zaprojektuj własną kartkę: - w formacie A4, - w dowolnej formie plastycznej, - dołącz do niej ciekawe życzenia w dowolnym języku obcym. Termin składania prac: do 31 stycznia 2019 r. Prace proszę składać do nauczycieli języków obcych.
WYNIKI KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJEZYCZNYCH!
13 grudniu 2018 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi geografii, historii i kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Największą wiedzą o tych krajach wykazali się: I miejsce - Piotr Biernacki 1 TIG II miejsce - Mateusz Bielecki 1 TIG III miejsce - Mateusz Trocewicz 1 TIG Gratulujemy!!!
Relacja filmowa z "Wigilijnego spotkania z kolędą"
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z "Wigilijnego spotkania z kolędą" - 21 grudnia 2018 r. VIDEO: Dominik Demianiuk MONTAŻ: Paulina Sosnowska PIOSENKA: Roy - "Gore gwiazda"
MAMY JUŻ WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO - JęZYKOWEGO!
Dziękujemy za tak liczny udział w KONKURSIE NA KARTKę BOŻONARODZENIOWĄ W JęZYKU OBCYM. Efekty prac przeszły najśmielsze oczekiwania, gratulujemy pomysłów! I miejsce - Damian Weśniuk 1 BW I miejsce - Kacper Zając 1 TMS I miejsce - Katarzyna Sokołowska 2 TBE II miejsce - Paulina Sosnowska 2 TT II miejsce - Filip Laszuk 1 TBE III miejsce - Piotr Kulawczuk 2 TS III miejsce - Maciej Skupiński 1 TIG Gratulujemy zdolności plastyczno-językowych i życzymy dalszych sukcesów!!!
„WIGILIJNE SPOTKANIE Z KOLęDĄ”,
21 grudnia 2018 r. odbyło się „WIGILIJNE SPOTKANIE Z KOLęDĄ”. Uroczystość odbyła się pod znakiem wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Podczas akademii zostały wręczone uczniom nagrody za udział w konkursach szkolnych. Akademia została przygotowana przez panią Annę Kozłowską i panią Annę Zgorzałek. Dekorację przygotowała pani Bożena Staniszewska z klasą 2 BB. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
POLSKA WIERSZEM PISANA - konkurs recytacji poezji patriotycznej
Akcentując setną rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły: Klaudia Stefaniuk z klasy 1 TIG Lipka Małgorzata z klasy 1 TBE Kinga Chotkowska z klasy 1 TBE Paweł Łukaszewicz z klasy 1 TBE Jakub Melanowicz z klasy 1 TBE Damian Borysiuk z klasy 2 TBE Karol Mieleszczuk z klasy 2 TBE Patryk Remiszewski z klasy 2 TBE Jakub Oleszczuk z klasy 3 TBIuczestniczyli w konkursie recytacji poezji patriotycznej: POLSKA WIERSZEM PISANA. Wybrzmiały wiersze Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Antoniego Słonimskiego, Zygmunta Kubiaka, Ryszarda Przymusa. Komisja konkursowa w składzie p. Teresa Chalecka, p. Jolanta Mielniczuk, p. Agnieszka Alikowska wyłoniła laureatów: I miejce - Kinga Chotkowska z klasy 1 TBE II miejsce - Klaudia Stefaniuk z klasy 1 TIG III miejsce - Jakub Melanowicz z klasy 1 TBEWszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy. Nagrody i wyróżnienia, również laureatom DYKTANDA O NIEPODLEGŁEJ, zostaną wręczone podczas WIGILIJNEGO SPOTKANIA Z KOLęDĄ, które odbędzie się 21 grudnia 2018 r.
Wigilijne Spotkanie z Kolędą

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza PRACOWNIKóW SZKOŁY , EMERYTóW ORAZ UCZNIóW na uroczyste „WIGILIJNE SPOTKANIE Z KOLęDĄ”, które odbędzie się 21 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej (sala gimnastyczna).


Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.