Człowiek - najlepsza inwestycja
„Wiedza – mój sukces” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Ruszyły zajęcia

Od 27 września 2010 r. rozpoczęto realizację następujących działań:
  • Dodatkowe zajęcia wyrównawcze
  • Zajęcia rozwijające zawodowe zainteresowania oraz kompetencje kluczowe uczniów
  • Program doradztwa edukacyjno – zawodowego

★ Dodatkowe zajęcia wyrównawcze
Zajęcia te są prowadzone w dwóch blokach tematycznych, łącznie 8 grup:
Blok A: Wyrównawcze specjalistyczne zajęcia zawodowe, które są przeprowadzane z następujących zakresów tematycznych:
  • programowanie, systemy operacyjne i sieci komputerowe, urządzenia techniki komputerowej,
  • konstrukcja maszyn i projektowanie wspomagane komputerowo,
  • elektronika i elektrotechnika,
  • podstawy konstrukcji i projektowania budowli.
Blok B: Zajęcia wyrównawcze z następujących przedmiotów:
  • matematyka,
  • przedsiębiorczość,
  • język angielski,
  • język rosyjski.
Uczestniczą w nich uczniowie i uczennice klas IV Technikum Nr 2.
Celem dodatkowych zajęć wyrównawczych jest podniesie nie poziomu wiedzy i umiejętności sprawdzanych na egzaminach zewnętrznych.
Wszystkie zajęcia są prowadzone w grupach 10-cio osobowych w wymiarze 2 godziny raz w tygodniu. W czasie ferii zimowych będą realizowane specjalistyczne zajęcia zawodowe – przez 5 dni po 6 godzin, wtedy zapewniamy wyżywienie.
Każdy uczestnik i uczestniczka zajęć otrzymali bezpłatnie komplet materiałów dydaktycznych oraz piśmienniczych.

★ Zajęcia rozwijające zawodowe zainteresowania oraz kompetencje kluczowe uczniów
Zajęcia te są prowadzone w dwóch blokach tematycznych, łącznie 9 grup:
Blok A: Dodatkowe specjalistyczne zajęcia zawodowe, prowadzone są w 4 grupach:
  • budowa i obsługa pojazdów samochodowych i projektowanie wspomagane komputerowo,
  • elektronika i elektrotechnika,
  • podstawy konstrukcji i projektowania budowli,
  • programowanie, systemy operacyjne i sieci komputerowe, urządzenia techniki komputerowej.

Blok B: Zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych z następujących przedmiotów:
  • matematyka,
  • przedsiębiorczość,
  • język angielski,
  • język niemiecki,
  • język rosyjski.
Uczestniczą w nich uczniowie klas I-III Technikum Nr 2. Zajęcia są prowadzone w grupach 10-cio osobowych w wymiarze 2 godziny raz w tygodniu, łącznie 52 godziny.
W ramach realizacji tego działania będą zorganizowane dwudniowe i trzydniowe wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych i firmach wykorzystujących nowoczesne technologie. Uczestnikom zapewniamy wyżywienie, transport, noclegi, ubezpieczenie, opiekę nauczycieli-wychowawców.
Każdy uczestnik zajęć otrzymał bezpłatnie komplet materiałów dydaktycznych i piśmienniczych.

★ Program doradztwa edukacyjno – zawodowego
Program ten jest realizowany przez doradcę zawodowego w formie spotkań indywidualnych i zajęć grupowych. Indywidualnym doradztwem edukacyjno-zawodowym są objęci wszyscy uczestnicy projektu. Ma ono na celu wskazanie korzyści płynących z wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Celem tego działania jest również wdrożenie do efektywnego poruszania się na rynku pracy po zakończeniu edukacji szkolnej oraz podniesienie poziomu motywacji do nauki i samooceny przez wskazanie możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności przy wyborze drogi zawodowej lub dalszej ścieżki edukacyjnej.
★Galeria zdjęć