Człowiek - najlepsza inwestycja
„Wiedza – mój sukces” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Informacje o projekcie
Od 9 sierpnia 2010 r. do 30 czerwca 2011 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej jest realizowany Projekt „Wiedza – mój sukces” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Projekt jest skierowany do 130 uczniów Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Na realizację wszystkich działań przewidzianych w Projekcie uzyskano dofinansowanie w kwocie ponad 300 000 zł.

Cele projektu
  • Podniesienie wyników nauczania.
  • Zniwelowanie dysproporcji edukacyjnych przez wprowadzenie bogatej oferty zajęć dydaktyczno- wyrównawczych z przedmiotów objętych egzaminem zewnętrznym.
  • Rozwijanie zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego oraz dostrzegania związków i zależności.
  • Rozwój kompetencji kluczowych w zakresie matematyki, języków obcych, przedsiębiorczości oraz ICT.
  • Wzbogacenie oferty edukacyjnej o zajęcia rozwijające zawodowe zainteresowania uczniów.
  • Podniesienie poziomu motywacji do nauki oraz poziomu samooceny uczniów przez wskazanie możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności przy wyborze drogi zawodowej lub dalszej ścieżki edukacyjnej