Człowiek - najlepsza inwestycja
„Wiedza – mój sukces” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Zajęcia rozwijające zawodowe zainteresowania oraz kompetencje kluczowe uczniów
  • przeznaczone są dla uczniów klas I-III Technikum Nr 2.
  • w ramach realizacji tego działania będą zorganizowane dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, przewidziane są wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych i firmach wykorzystujących nowoczesne technologie.
  • Zajęcia te będą prowadzone w dwóch blokach tematycznych:
  • Blok A: Dodatkowe specjalistyczne zajęcia zawodowe,
    • budowa i obsługa pojazdów samochodowych i projektowanie wspomagane komputerowo,
    • elektronika i elektrotechnika,
    • podstawy konstrukcji i projektowania budowli,
    • programowanie, systemy operacyjne i sieci komputerowe, urządzenia techniki komputerowej.
    Blok B: Zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych z następujących przedmiotów:
    • matematyka,
    • przedsiębiorczość,
    • język angielski,
    • język niemiecki,
    • język rosyjski.
  • zajęcia będą prowadzone w grupach 10-cio osobowych w wymiarze 2 godziny raz w tygodniu, od II połowy września 2010 r. do końca maja 2011r., łącznie 52 godziny;
  • przewidziane są dwudniowe i trzydniowe wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych i firmach wykorzystujących nowoczesne technologie. Uczestnikom zapewniamy wyżywienie, transport, noclegi, ubezpieczenie, opiekę nauczycieli-wychowawców.