FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2023-03-31

Zajęcia specjalistyczne zawodowe „ Instalator XXI w.”

Zajęcia realizowane są w grupach uczniów technikum. Mają one na celu uzyskanie i poszerzenie przez uczniów/uczennice wiedzy i umiejętności zawodowych poszukiwanych przez pracodawców na rynku pracy.
Program zajęć przygotowany został do realizacji w wymiarze 60 godzin lekcyjnych w grupie 6-osobowej. Jak wszystkie zajęcia specjalistyczne w programie zajęcia odbywają się co tydzień w wymiarze 2 godzin oraz raz w miesiącu w sobotę w wymiarze 6 godzin.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące:
  • przepisów prawa dotyczących montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych,
  • montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych mieszkaniowych,
  • nowoczesnych rozwiązań instalacji elektrycznych,
  • montażu i eksploatacji instalacji „inteligentnego domu” na przykładzie F&Home Radio m.in.: - montaż i instalacja modułów „światło”, „ogrzewanie”, „brama”, „zalanie”, „ochrona”
Do realizacji programu wykorzystane są nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak: stanowiska dydaktyczne do montażu instalacji elektrycznych mieszkaniowych, systemu „inteligentnej instalacji” F&Home Radio, laptopów z zainstalowanym oprogramowaniem gwarantujących wysoką jakość kształcenia.

Po osiągnięciu zakładanych efektów uczenia się, uczeń:
  • rozróżnia elementy instalacji elektrycznych
  • posługuje się schematami elektrycznymi charakteryzuje instalacje elektryczne
  • charakteryzuje układy nowoczesnych instalacji elektrycznych
  • montuje układy instalacji elektrycznych mieszkaniowych
  • uruchamia instalację elektryczna
  • dobiera metody pomiaru wielkości elektrycznych w instalacjach elektrycznych