FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2023-02-24

Zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe matematyczno-przyrodnicze: Fizyka

Program zajęć ma na celu kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności rozumienia matematyczno-przyrodniczych w zakresie fizyki istotnych w procesie uczenia się przez całe życie.
Program zajęć przygotowany został do realizacji w wymiarze 20 godzin lekcyjnych w grupie 6-osobowej. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin.
Do realizacji programu wykorzystane zostały nowoczesne pomoce dydaktyczne gwarantujące wysoką jakość kształcenia, takie, jak m.in.: tor powietrzny 200 cm z dmuchawą i stoperem, spadkownica elektroniczna z fotobramkami i licznikiem, demonstracyjny zestaw do doświadczeń z fizyki, zasilacze, kalkulatory, monitor interaktywny.
Cele programu
Cele główne:
  • rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki
  • rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy w praktyce,
  • dążenie do samodzielnego pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności,
Cele szczegółowe:
  • poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów o treści kształcenia z zakresu fizyki
  • pogłębienie, utrwalenie oraz sprawdzenie wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności z fizyki
  • umiejętność korzystania z kalkulatora
  • umiejętność korzystania z narzędzi pomiarowych
  • umiejętność organizowania czasu pracy
  • przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania pomiarów i doświadczeń
Zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe matematyczno-przyrodnicze: Fizyka zrealizowane zostały łącznie w ośmiu 6-osobowych grupach, w tym: w 2 grupach Branżowej Szkoły I stopnia i w 6 grupach Technikum.