FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2022-06-25

Kursy i szkolenia dla uczniów

W ramach Zadania 7. Kursy i szkolenia dla uczniów, kolejnych 6 uczniów biorących udział w realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja2” uczestniczyło w Kursie spawania blach i rur spinami pachwinowymi – proces spawania 141.
Celem kursu było nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie spawania metodą TIG (141), umożliwiających w przyszłości podjęcie pracy jako spawacza.
Spawacz metodą TIG obsługuje półautomaty spawalnicze z uchwytem prowadzonym ręcznie, butle z gazami technicznymi (osłonowymi) i zamontowanym na nich osprzętem oraz użytkuje narzędzia ślusarskie. Łączy elementy metalowe w osłonie gazów obojętnych, elektrodą nietopliwą wykorzystując ciepło łuku elektrycznego.
Po zdaniu egzaminu, na potwierdzenie zdobytych kwalifikacji uczestnicy otrzymali Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza oraz wpis do Książki Spawacza wydanej przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Uzyskane uprawnia potwierdzają kwalifikacje zawodowe, które uznawane są w krajach Unii Europejskiej.
Kwalifikacje ważne są przez 5 lat.