FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2022-02-19

Kursy i szkolenia dla uczniów

W okresie ferii zimowych w zaplanowano realizację Zad. 7 Kursy i szkolenia dla uczniów. Ogółem szkoleniami objęto 60 uczniów/uczennic.

W I tygodniu zrealizowano następujące szkolenia:
- 14 -17.02.2022 - „Uprawnienia elektryczne. Eksploatacja do 1 kV ” – 12 osób (I grupa ) brało udział w 25-godzinnym szkoleniu przygotowującym słuchaczy do egzaminu kwalifikacyjnego w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i energetycznych. Dzięki pozytywnemu wynikowi SEP uczniowie uzyskali dodatkowe kwalifikacje uprawniające do wykonywania wszelkich prac dotyczących eksploatacji i montażu urządzeń elektrycznych, które pracują pod napięciem nie większym niż 1 kV;

-14 -18.02.2022 – „Projektowanie i technologia –opakowania w praktyce” – II etap szkolenia rozpoczętego w grudniu ub. r. Uczestnicy zdobyli kompetencje z zakresu obsługi programu Adobe Illustrator, projektowania opakowań i etykiet oraz zarządzania kolorem. Szkolenie zakończono egzaminem wewnętrznym. Certyfikaty ukończenia 64- godzinnego kursu otrzymało 12 osób.

-14.02.2022 kolejnych 12 uczestników projektu rozpoczęło realizację szkolenia pn. „Rusztowania budowlano-montażowe metalowe – montaż i demontaż”. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego, umożliwiającego uzyskanie kwalifikacji. Obejmuje 80 godzin szkolenia, w tym: 40 godzin zajęć teoretycznych oraz 40 godzin zajęć praktycznych realizowanych na terenie poligonu ćwiczeń praktycznych.

Również w lutym szkolenie praktyczne rozpoczęli uczniowie biorący udział w kursie prawa jazdy kat.B.