FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2022-01-05

Zad.7 Kursy i szkolenia dla uczniów

W dn.27 - 29.12. 2021 r. uczniowie objęci wsparciem w projekcie w zakresie grafiki komputerowej uczestniczyli w szkoleniu pn. „Projektowanie i technologia – opakowania w praktyce”. Zajęcia odbywały się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im.F.Żwirki i S.Wigury w Białej Podlaskiej w godz. 8.30-16.30. Większość czasu to ćwiczenia praktyczne, poprzedzone wstępem wykładowcy. Wzięło w nich udział 12 uczestników projektu, w tym 11 uczennic i 1 uczeń.

To pierwszy etap kursu, którego celem jest poznanie technik tworzenia i edycji grafiki komputerowej, podstaw składu z wykorzystaniem Adobe Ilustrator, poznanie zasad projektowania i etykiet z uwzględnieniem różnych technologii druku oraz możliwości stosowania uszlachetnień i obróbki introligatorskiej, a także uzyskanie pełnej kontroli nad kolorem na wszystkich etapach pracy.

Podczas kursu uczestniczyli tworzyli projekty graficzne, których przykładem mogą być widoczne na zdjęciach projekty zegarków.