FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2021-12-21

Doskonalenie nauczycieli - SEP

W grudniu kolejna grupa nauczycieli kształcenia zawodowego została objęta wsparciem w ramach Zad. 2 Doskonalenie nauczycieli.
13 nauczycieli uczestniczyło w kursie SEP. 3 z nich w jednodniowym pn. „Eksploatacja i dozór urządzeń elektroenergetycznych SEP (10.XII ), a 10 w dwudniowym pn.„Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych i energetycznych SEP”. (13 i 16 XII)

Celem szkolenia było przygotowanie uczestników do egzaminów kwalifikacyjnych w zakresie eksploatacji (i dozoru) zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dn.28.04.2003 r.

SEP – to Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które zrzesza techników, inżynierów oraz osoby kształcące się na dane stanowiska.
Uprawnienia SEP dają realną szansę rozwoju zawodowego. Pozwalają przede wszystkim na wykonywanie wszelkich prac dotyczących eksploatacji (i dozoru) urządzeń elektrycznych, które pracują pod napięciem nie większym niż 1 kV.
Osoby posiadające uprawnienia mogą obsługiwać sprzęt zasilany z sieci elektrycznej, a także zajmować się jego montażem.

Aby uzyskać świadectwo kwalifikacyjne uczestnicy szkolenia zdawali egzamin przeprowadzony przez zespół egzaminacyjny działający w ramach komisji kwalifikacyjnej powołanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.