FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2021-11-04

Doskonalenie nauczycieli - październik

W dniach 25–26 października 2021 odbyło się szkolenie pn. „Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w procesie dydaktycznym” zorganizowane przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli skierowane do nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących. Główne ćwiczenia w ramach szkolenia nakierowane były na rozwój umiejętności wykorzystania technologii informacyjnych w procesie uczenia się uczniów na III etapie edukacyjnym. W szkoleniu wzięło udział 15 nauczycieli naszej szkoły. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Ośrodek Kształcenia Zawodowego ELPRO Sp. z o.o. w Lublinie zorganizował dwa szkolenie skierowane do nauczycieli kształcenia zawodowego : „Autodesk Auto CAD poziom podstawowy i zaawansowany” i „Uprawnienia Elektryczne G1 Eksploatacja +Dozór +Pomiary”

Celem szkolenia pn. „Autodesk Auto CAD poziom podstawowy i zaawansowany” było zapoznanie uczestników z podstawowymi i zaawansowanymi poleceniami i funkcjami programu Autodesk Auto CAD. W wyniku szkolenia uczestnicy nabyli wiedzę dotyczącą konfiguracji, tworzenia i edycji rysunków płaskich i w wersji 2D. Ponadto zdobyli umiejętność przystosowania programu Autodesk Auto CAD do swoich indywidualnych potrzeb. Szkolenie odbyło się w dn.18-28 października . Wzięło w nim udział 3 nauczycieli kształcenia zawodowego. Kurs skończył się praktycznym egzaminem wewnętrznym, sprawdzającym nabytą wiedzę i umiejętności. W wyniku pozytywnie zdanego egzaminu uczestnicy szkolenia uzyskują zaświadczenia oraz międzynarodowe certyfikaty Autodesk Auto CAD, potwierdzające kwalifikacje w zakresie obsługi i wykorzystania w procesie projektowania oprogramowania Autodesk.

29 października br. nauczyciel kształcenia zawodowego wziął udział w kursie „Uprawnienia Elektryczne G1 Eksploatacja +Dozór +Pomiary”. Celem tego szkolenia było przygotowanie uczestnika do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zakresie eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci energetycznych oraz zapoznanie z aktualnymi obowiązującymi przepisami i rozwiązaniami technicznymi stosowanymi przy montażu i eksploatacji różnego typu urządzeń energetycznych.