FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2021-10-15

Doskonalenie nauczycieli kształcenia zawodowego

W dn.11-12.X .2021 w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej- edycja 2” Zadanie 2 –Doskonalenie nauczycieli, odbyło się kolejne szkolenie zorganizowane przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli pn. „Wykorzystanie e-zasobów w kształceniu zawodowym”.
Jednym ze sposobów zapewniania wysokiej jakości edukacji jest wykorzystywanie możliwości, jakie dają – w dobie społeczeństwa informacyjnego – technologie informacyjno-komunikacyjne.
E-zasoby jako pomoce dydaktyczne służą nowoczesnemu kształceniu zawodowemu, by w zmieniającym się świecie informatyzacji i rozwoju przemysłu w atrakcyjny sposób dostarczać treści zgodnych z aktualną wiedzą i rozwojem technologii przemysłowej.

Podstawowe cele szkolenia to:
- przedstawienie znaczenia e-zasobów w realizacji podstawy programowej kształcenia zawodowego
- analiza przydatności dydaktycznej e – zasobów
- przedstawienie możliwości kształtowania u uczniów potrzeby stosowania i korzystania z e-zasobów w ramach przedmiotów zawodowych
- planowanie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem e-zasobów

W szkoleniu wzięło udział 15 nauczycieli kształcenia zawodowego.