FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2021-05-20

Szkolenie CINEMA 4D - Doskonalenie nauczycieli

W ramach realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej – edycja 2” kolejni nauczyciele naszej szkoły ( 1 nauczyciel i 1 nauczycielka przedmiotów zawodowych ) biorą udział w szkoleniu Cinema 4 D, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych nauczycieli/lek.

Cinema 4D – to jedna z najbardziej popularnych i cenionych aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej. W aplikacjach 3D dostępnych jest mnóstwo funkcji i paneli, a dla każdej osoby pracującej kreatywnie z użyciem technologii komputerowych bardzo ważne jest sprawne poruszanie się po środowisku pracy.

Grafika 3D to m.in.: modelowanie, animacja na klatkach kluczowych oraz z użyciem krzywych, tworzenie materiałów, oświetlanie sceny, teksturowanie z użyciem BodyPaint'a i Photoshop'a, symulowanie, renderowanie oraz wiele innych narzędzi wykorzystywanych przy tworzeniu projektów.

Podczas 40 - godzinnego szkolenia nasi nauczyciele zdobędą podstawy w każdym z wielu w/w aspektów grafiki trójwymiarowej. Swoje nowo zdobyte wiadomości i umiejętności praktyczne dotyczące techniki pracy i narzędzi Cinema 4D będą mogli wykorzystać w pracy z uczniami w szkole.