FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2021-03-24

GeoGebra - DOSKONALENIE NAUCZYCIELI

Trwa realizacja projektu „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2”. Oprócz uczniów, wsparciem objęci są również nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im.F.Żwirki i S. Wigury.
Obecnie 5 nauczycieli bierze udział w kursie on-line: GeoGebra dla początkujących.
W kolejnych etapach będą to: GeoGebra – kurs średniozaawansowany oraz Geogebra dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.
Każdy z w/w kursów podzielony jest na moduły i realizowany on-line w wymiarze 60 godzin w ciągu 10 tygodni.

GeoGebra to darmowe oprogramowanie będące narzędziem wspomagającym naukę przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki na każdym poziomie edukacji.
Program służy do budowania dynamicznych modeli matematycznych oraz pozwala odkrywać zależności, jak również stawiać i weryfikować hipotezy, co wzbogaca lekcje matematyki, a także pomaga uczniom w samodzielnym rozwiązywaniu zadań. Konstrukcje można tworzyć z punktów, wektorów, odcinków, linii, wielokątów, przekrojów stożkowych, nierówności, niejawnych wielomianów i funkcji, z których wszystkie można później dynamicznie edytować. Elementy można wprowadzać i modyfikować za pomocą myszy i przycisków dotykowych lub za pomocą paska wprowadzania .
Narzędzie doskonale nadaje się również do tworzenia rysunków pomocniczych w różnego typu projektach, prezentacjach itp.

Główne cechy GeoGebra to:
  • interaktywne środowisko geometrii (2D i 3D)
  • wbudowany arkusz kalkulacyjny
  • wbudowany system algebry komputerowej (CAS)
  • wbudowane narzędzia do statystyk i kalkulacji
  • duża liczba interaktywnych zasobów do nauki i nauczania w GeoGebra Materials.

Udział w kursach programu GeoGebra umożliwi wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli oraz nabycie praktycznych umiejętności związanych z planowaniem, przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęć z wykorzystaniem tego programu.
Dodatkowo uczestnicy kursu Geogebra dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych będą mieli możliwość uzyskania Certyfikatu Użytkownika GeoGebry wydanego przez Warszawskie Centrum GeoGebry, zgodnie z międzynarodowymi kryteriami.