FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2021-01-25

Rozpoczęto realizację zajęć w ramach projektu "Fachowcy z Brzeskiej!- edycja 2"

Od 25 stycznia b.r. rozpoczęliśmy realizację zajęć w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2”.

84 – osobowa grupa młodzieży ( w tym 14 uczennic )Technikum nr 2 i Szkoły Branżowej I Stopnia, podzielona na trzynaście 6-osobowych grup uczestniczy w dwóch rodzajach zajęć.

Pierwsze z nich to zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne :
  • zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe: rozumienie
  • zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe matematyczno-przyrodnicze matematyczno-przyrodnicze - matematyka
  • zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe matematyczno-przyrodnicze- fizyka
  • zajęcia kształtujące umiejętności niezbędne na rynku pracy.
Umiejętności i wiedzę zawodową uczniowie zdobywają podczas zajęć specjalistycznych zgodnych z kierunkami kształcenia w poszczególnych zawodach. Są to:
  • Automatyzacja procesów produkcyjnych,
  • Instalator XXI w.,
  • Przygotowanie do lakierowania samochodów,
  • Spawanie metodą MAG,
  • Programowanie i montaż urządzeń mobilnych,
  • Budynki pasywne i nowoczesne technologie w budownictwie,
  • Podstawy animacji komputerowej.
Wszystkie w/w zajęcia realizowane są w pracowniach znajdujących się w budynku szkoły oraz w pracowniach kształcenia zawodowego warsztatów szkolnych, z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach Projektu.