FACHOWCY Z BRZESKIEJ! - edycja 2

2020-11-09

Ruszyła realizacja kolejnego projektu unijnego! FACHOWCY Z BRZESKIEJ! – edycja 2

REALIZACJA PROJEKTU ROZPOCZĘTA !!!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej 1 września 2020 r. rozpoczął realizację Projektu ,,Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany jest do 186 uczniów/uczennic Technikum nr 2 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 oraz 42 nauczycieli/nauczycielek obydwu szkół.
Całkowita wartość projektu to kwota: 5 204 917,26 zł., z czego 4 424 179,67 zł. to środki europejskie.

Dofinansowanie jest przeznaczone na realizację następujących zadań:
- doposażenie 16 pracowni kształcenia zawodowego
- dodatkowe zajęcia specjalistyczne
- zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne
- pomoc psychologiczno-pedagogiczną
- staże uczniowskie u pracodawców
- kursy i szkolenia dla uczniów,
- doskonalenie nauczycieli (studia, kursy, szkolenia)

Wsparcie otrzymane w projekcie umożliwi uczniom/uczennicom rozwój kompetencji związanych z zawodem i oczekiwanych przez pracodawców oraz rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Młodzież będzie miała również możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień (np. SEP, uprawnienia spawacza, prawo jazdy kat. B i B+E, montaż i demontaż rusztowań).
Planowany termin zakończenia projektu to 30 wrzesień 2023 r.

REKRUTACJA JUŻ WKRÓTCE!