Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji

1 czerwca 2010r w naszej szkole odbył się po raz pierwszy "Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji".
Celem imprezy było zintegrowanie młodzieży z klas integracyjnych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze społecznością szkolną, ponieważ od 1 września 2009r kształcenie integracyjne na poziomie ponadgimnazjalnym znajduje się w ZSZ Nr 2. Gośćmi zaproszonymi była młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.
W szkole zostały ogłoszone konkursy na wiersz o tematyce "Niepełnosprawny przyjaciel" oraz plakat klasowy "Integracja z osobami niepełnosprawnymi". Jury najwyżej oceniło wiersz Sobkiewicza Emila z II TBE oraz Sławomira Charko z II TE. Plakaty zostały wyeksponowane i posłużyły do dekoracji.
Imprezie towarzyszyły występy cherlederek, pokaz makijażu , występ Koła teatralnego i wokalnego działających przy ZSZ nr 2 oraz gry i zabawy ruchowe, w których brała udział młodzież obu szkół. Każdy mógł się wykazać na ściance wspinaczkowej pod okiem nauczycieli . Uczestnicy biorący udział w dyscyplinach sportowych zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Na koniec odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami, a nauczycielami, w którym zwycięzcą okazała sie drużyna nauczycieli.
W związku z "Dniem Profilaktyki" zostały wyemitowane filmy profilaktyczne. Uważamy, że "Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji" wpisze się w kalendarz szkolnych imprez i już dzisiaj zapraszamy klasy integracyjne z terenu miasta Biała Podlaska i okolic na obchody tego dnia w 2011r.