IV Dzień Profilaktyki Integracji i Rekreacji

Dnia 29 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się IV Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji w ramach szkolnego projektu profilaktycznego "Stawiam na zdrową rodzinę" współfinansowanego przez Urząd Miasta Biała Podlaska.

Na szkolną imprezę przybyli zaproszeni goście:
pan Piotr Skwarek Okręgowy Inspektor Pracy d/s Nadzoru w Lublinie,
pani Barbara Niedzińska Kierownik Oddziału w Białej Podlaskiej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie,
pan Piotr Demczuk Nadinspektor Pracy z Państwowej Inspekcji Pracy w Białej Podlaskiej.
Miło nam było również gościć uczniów klas integracyjnych z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej wraz z opiekunami.

Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o integrację i tolerancję, a także profilaktyka w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od tytoniu.

Dyrektor szkoły pan Daniel Sikona powitał wszystkich przybyłych i dokonał uroczystego otwarcia imprezy.
Młodzież szkolna zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne:
- występy wokalne przygotował Szkolny Zespół Muzyczny prowadzony przez panią Annę Kozłowską i panią Izę Włodarską;
- Szkolne Koło Teatralne wystawiło spektakl pt. „Carpe diem”, pod opieką pani Agnieszki Alikowskiej oraz pani Małgorzaty Twarowskiej-Przygody;
- po spektaklu odbył się awangardowy pokaz mody z przesłaniem "Papierosom mówię NIE", w którym wystąpiły uczennice i uczniowie naszej szkoły, pokierowani przez panią Grażynę Zawadzką, panią Małgorzatę Winiarczuk, panią Bożenę Staniszewską, panią Annę Jeleń i panią Ewę Toczek;
- Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pracy i tresury psów tropiących ze Straży Granicznej w Terespolu oraz prezentacja sprzętu ratowniczego Oddziału Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej;
- Młodzież miała okazję uczestniczyć w grach i zabawach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Przeprowadzono turniej piłki nożnej, siatkowej piłki plażowej, badmintona, unihokeja oraz konkurencję układania kubków na czas. Podczas imprezy zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy. Laureaci konkursów zostali nagrodzeni przez przedstawicieli PIP oraz Dyrektora szkoły.
-W ramach kampanii "Zanim podejmiesz pracę" organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy w Białej Podlaskiej został przeprowadzony konkurs wiedzy z zakresu przepisów bhp. Do konkursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy młodzież została przygotowana przez pana Roberta Skórę. Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy przybliżyli uczestnikom imprezy zakres działań tej instytucji. Młodzież mogła dowiedzieć się więcej na temat przestrzegania przepisów bhp w miejscu pracy.
Zwycięzcy w finale kampanii zorganizowanej przez PIP w Białej Podlaskiej "Zanim podejmiesz pracę":
• miejsce 1: Mateusz Chalimoniuk
• miejsce 2: Tomasz Goławski
• miejsce 3: Piotr Majkrzyk
• wyróżnieni: Eryk Samociuk, Patryk Bujnik.
- Pani Elżbieta Tymoszuk wręczyła nagrody zwycięzcom w konkursie literackim "Dom kształtuje człowieka":
miejsce 1 ex aequo: Mateusz Panasiuk i Dawid Mironiuk
• miejsce 3: Michał Hawryluk
• wyróżnieni: Radosław Leszczuk, Dariusz Bobko, Piotr Kociubiński.
- W konkursie plastycznym "Drzewo genealogiczne" nagrodzeni zostali przez panią Martę Makarską-Makaruk:
miejsce 1: Mateusz Latek
miejsce 2: Kornel Misiejuk
miejsce 3: Paweł Ptasiński
- Pani Anna Jeleń wręczyła nagrody w konkursie biologicznym "Jedzenie ma znaczenie": Piotr Domański
Paweł Trębicki
Szczególne podziękowania składamy przedstawicielom Państwowej Inspekcji Pracy, Straży Granicznej w Terespolu, Oddziałowi Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, Wydziałowi Spraw Społecznych Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz uczniom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu naszego przedsięwzięcia.

Wszystkim dziękujemy za udział i dobrą zabawę.