V Dzień Profilaktyki Integracji i Rekreacji

V Dzień Profilaktyki Integracji i Rekreacji odbył się 30 maja 2014 roku. Na szkolną imprezę przybyli zaproszeni goście:
  • Pani Dyrektor Bożena Guz wraz z delegacją Uczniów i Nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zalutyniu,
  • Pani Marta Ryngajłło – Misiejuk wraz z Uczniami klasy III C Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.
  • Kapela Podwórkowa "KLAWA FERAJNA" z Białej Podlaskiej.
Dyrektor szkoły Pan Daniel Sikona powitał zebranych i uroczyście otworzył imprezę. Podkreślił, że to już po raz piąty świętujemy w naszej szkole Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji. Zebrani obejrzeli spektakl pt. "WóZEK&" Szkolnego Koła Teatralnego przygotowany pod kierunkiem Pani Agnieszki Alikowskiej i Pani Małgorzaty Twarowskiej – Przygody. Rozstrzygnięto konkursy szkolne: Konkurs na "Najmocniejszą konstrukcję drewnianą". I miejsce zajął uczeń Zawadzki Mateusz klasa II TB II miejsce zajął uczeń Girczuk Piotr klasa II TB III miejsce zajął uczeń Ochnik Michał klasa II TB Nagrody w postaci sprzętu elektrycznego wręczył Dyrektor szkoły Pan Daniel Sikona wraz z Panem Zenonem Bahonko. Konkurs "Czy wiesz co jesz?" I miejsce zajął uczeń Szubiczuk Piotr 1TI II miejsce zajął uczeń Matwiejuk Michał 1TI III miejsce zajął uczeń Jankowski Paweł 1TS2 oraz Szczygielski Paweł 1TI Nagrody książkowe wręczyła Pani Anna Jeleń wraz z Dyrektorem szkoły Pan Daniel Sikona. Konkurs plastyczny "WOJNIE NIET". I miejsce zajął uczeń Kornel Misiejuk klasa II TEN II miejsce zajął uczeń Koc Roman III TS2 III miejsce zajął uczeń Hołownia Marcin ITS1 Nagrody wręczyła Pani Barbara Dawidowska wraz z Dyrektorem szkoły Panem Danielem Sikoną. Uczniowie chętnie brali udział w "Łamigłówkach matematycznych" przygotowanych przez Panią Edytę Rypinę oraz w "Zagadkach językowych" przygotowanych przez nauczycieli języka rosyjskiego Panią Barbarę Dawidowską i Panią Wiesławę Chazan. Młodzież naszej szkoły czekała na prezentację 20 kandydatów na MISS i MISTERA SZKOŁY. Pokaz został przygotowany przez Panią Barbarę Skrobaczewską – Niewęgłowską. Wszyscy uczestnicy pokazu zostali nagrodzeni przez zebranych gorącymi brawami. Szanowna komisja udekorowała koronami i specjalnymi szarfami wybrane osobowości naszej szkoły. Dodatkowo podczas imprezy wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć wystawę profilaktyczno - edukacyjną dotyczącą obchodów śWIATOWEGO DNIA BEZ TYTONIU, który obchodzony jest 31 maja. Każdego roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia. Wystawa została przygotowana przez Panią Grażynę Zawadzką. W ramach promowania aktywnego i zdrowego stylu życia zostało zaprezentowane przez Panią Agnieszkę Biegajło urządzenie treningowe TRX. Jest to system ćwiczeń opracowany przez emerytowanego komandosa amerykańskiej jednostki specjalnej NAVY SEAL w celu umożliwienia treningu żołnierzom przebywającym w trudnych warunkach bojowych (łodzie podwodne, bunkry, kryjówki wojskowe) więc tam gdzie nie ma możliwości wykorzystania innego rodzaju sprzętu. ćwiczenia w oparciu o Taśmy TRX angażują praktycznie wszystkie grupy mięśniowe, zwłaszcza mięśnie brzucha i lędźwi, czyli te które utrzymują naszą sylwetkę. Po części oficjalnej rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali rozgrywki sportowe dla młodzieży naszej szkoły, które odbyły się na boisku szkolnym. Uczestnicy rozgrywek zostali nagrodzeni słodyczami. Szczególne podziękowania za uświetnienie naszej imprezy składamy Kapeli Podwórkowej "KLAWA FERAJNA" z Białej Podlaskiej, która w maju 2014 roku zajęła pierwsze miejsce na 36 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz wszystkim przybyłym Gościom oraz Uczniom i Nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim zebranym za mile spędzony czas i dobrą zabawę. Zapraszamy ponownie za rok.