Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Kierunek umożliwia zdobycie kwalifikacji:
  • BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych
Absolwent szkoły zawodowej, gdzie nauka trwa 3 lata, będzie przygotowany do wykonywania różnych prac związanych z wykończeniem wnętrz takich jak: montowanie systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót malarskich, tapeciarskich, posadzkarskich i okładzinowych. Monter zabudowy i robót wykończeniowych analizuje również rysunki robocze, ustala na ich podstawie rodzaj i zakres prac oraz dobiera odpowiednie materiały, narzędzia, sprzęt i maszyny.

Praca: Uzyskane przygotowanie umożliwia podjecie pracy w zakładach remontowo - budowlanych, zakładach usług malarskich, można również założyć własną działalność gospodarczą.