Murarz - tynkarz

Absolwent szkoły zawodowej, gdzie nauka trwa 3 lata, jest przygotowany do wykonywania zapraw murarskich, tynkarskich i mieszanek betonowych oraz wykonywania murowanych konstrukcji budowlanych, tynków wewnętrznych i zewnętrznych, remontów i rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych a także napraw tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

Praca: Uzyskane przygotowanie umożliwia podjecie pracy na stanowiskach tynkarsko-murarskich we wszystkich firmach budowlanych, rzemieślniczych oraz w zakładach remontowo-budowlanych. Może również otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kwalifikacje w zawodzie:

BUD.12. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich