Otwierają przed sobą nowe możliwości!!!

Już od miesiąca w projekcie pn. „Fachowcy z Brzeskiej!” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego trwają dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Młodzież naszej szkoły uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych, zdobywając zupełnie nowe umiejętności, które dadzą im dodatkowe szanse na rynku pracy po ukończeniu szkoły. W projekcie zaplanowano szeroką gamę tematyczną warsztatów technicznych:
  • Zastosowanie technologii spawania metodą MAG
  • Zastosowanie technologii spawania metodą TIG
  • Przygotowanie do lakierowania samochodów
  • Diagnozowanie i naprawa motocykli
  • Montaż i naprawa systemów nagłośnienia samochodowego
  • Nowoczesne zasilanie proekologicznych pojazdów
  • Obsługa i konserwacja układu klimatyzacji samochodowej i instalacji LPG
  • Projektowanie wspomagane komputerowo
  • Programowanie sterowników samochodowych
  • Domy pasywne i nowoczesne technologie w budownictwie
  • Instalator OZE
  • Instalator XXI
  • Prace konserwacyjne instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1kV
  • Programowanie sterowników mikroprocesorowych
  • Tworzenie grafiki i animacji na potrzeby stron www
  • Cyfrowa synteza fotorealistycznych obrazów w środowisku 3D
  • Techniki nagrywania, kształtowania i odtwarzania dźwięku
Podczas zajęć wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt zakupiony w projekcie. Uczniowie doskonalą także swoją znajomość języka angielskiego zawodowego.