Samochód elektryczny na Brzeskiej

Udział w realizacji projektu unijnego wpływa korzystnie na rozwój szkoły, a tym samym daje więcej możliwości uczniom biorącym w nim udział. To również możliwość m.in. doposażenia szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne do wielu pracowni kształcenia zawodowego.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dotarł do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 nowy nabytek, czyli Fiat 500 o napędzie w 100% elektrycznym. To zakup zrealizowany w ramach wkładu własnego Urzędu Miasta Biała Podlaska. 2 lipca szkoła gościła Prezydenta Miasta Biała Podlaska p. Michała Litwiniuka, Naczelnika Wydziału Edukacji p. Stanisława Romanowskiego oraz Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Biała Podlaska p. Gabrielę Kuc-Stefaniuk. Ważnym elementem spotkania była krótka jazda próbna Fiatem 500 ulicami miasta. Bezsprzecznie stwierdzono, że atutem samochodu jest m.in. przyspieszenie oraz bezgłośna jazda. Jest to też najbardziej ekologiczna forma mobilności.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacyjna . Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym. Szybki postęp technologiczny wymusza kształcenie specjalistów w tym zakresie. W tym też kierunku zmierzają działania szkoły.
Jak działa elektryczny samochód? Jak jest zbudowany? Jak wygląda proces ładowania? Jakie są koszty obsługi i eksploatacji?... Na te, i na wiele innych pytań, odpowiedzi będą szukać już od września b.r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych. Będę oni mieli możliwość nabycia praktycznej wiedzy w zakresie budowy, działania, obsługi i eksploatacji tego nowoczesnego samochodu.

Dodane: 2021-06-30, przez: Wojciech Bagiński