Uczniowie na wystawie „Pasuję Cię na Rycerza świętego Huberta…” oraz warsztatach
26 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2 BW szkoły branżowej I stopnia wraz z wychowawcą Panią Ewą Toczek oraz Panią Olgą Dawidziuk, opiekunem z ramienia OHP, wybrali się do Muzeum Południowego Podlasia i Galerii Podlaskiej. Podczas pobytu w muzeum zwiedzili wystawę „Pasuję Cię na Rycerza świętego Huberta…”, przygotowaną z okazji Jubileuszu 100-lecia Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego „Ponowa”. Koło Nr 18 jest najstarszym kołem łowieckim działającym na terenie podlegającym Okręgowej Radzie Łowieckiej w Białej Podlaskiej. Wystawie towarzyszyły warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie mogli ozdobić własnoręcznie kubki porcelanowe. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi. Korzystając z bliskiego położenia Galerii Podlaskiej postanowiliśmy zobaczyć aktualną wystawę pt. "Renata & Paweł Sobczak malarstwo grafika". Na miejscu czekała na nas ogromna niespodzianka. Uczniowie mieli możliwość poznać Panią Renatę Sobczak, bialską malarkę, która w ciepły i interesujący sposób przedstawiła twórczość artystyczną swoją i syna Pawła wraz omówieniem technik wykonania poszczególnych prac. Serdeczne podziękowania składamy Pani Oldze Dawidziuk opiekunowi z ramienia OHP za przygotowane dla nas atrakcje. Mamy nadzieję, że tak spędzony czas zachęci uczniów do obcowania z kulturą i sztuką. Więcej informacji na temat wystawy w Muzeum Południowego Podlasia znajdziemy na stronie internetowej „Pasuję Cię na Rycerza świętego Huberta…” Prace malarskie Pani Renaty Sobczak i grafiki Pawła Sobczaka możemy zobaczyć na stronach internetowych m.in. Biała Podlaska: Renata & Paweł Sobczak wernisaż wystawy malarstwa (galeria) oraz Wernisaż wystawy Pawła i Renaty Sobczak w Galerii Podlaskiej.
Dodane: 2019-11-28, przez: Ewa Toczek