ZAJęCIA ZE STUDENTAMI Z KOŁA RUSYCYSTóW PAńSTWOWEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W BIAŁEJ PODLA
Dnia 22 marca 2019 r. Koło Naukowe PSW w Białej Podlaskiej w ramach współpracy z naszą szkołą przedstawiło interesującą prezentację pt. „MASLENICA”. "Maslenica" to święto powitania wiosny, znany rosyjski zwyczaj, hucznie obchodzony w Rosji. Ludzie świętują, bawią się przez cały tydzień, jedzą bliny, które symbolizują słońce. Po prezentacji uczniowie rozwiązywali quiz tematyczny. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczący się języka rosyjskiego. Nad przebiegiem spotkania czuwała mgr Wiesława Chazan.
Dodane: 2019-03-22, przez: Ewa Toczek