Półfinał XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej
16 marca 2019 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w półfinale XX edycji Olimpiady Technik Samochodowej zmierzyli się uczniowie ze szkół w całej Polsce. Do półfinału przystąpiło 456 uczniów, wśród nich byli nasi uczniowie Kacper Marciniak 3 TMS i Daniel Ajziuk 2 TS. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujących wiedzę podstawową i specjalistyczną składający się z 40 pytań. Kacper Marciniak 3TMS uzyskał 49 punktów, a Daniel Ajziuk 2 TS uzyskał 37 punktów. Najlepszy wynik na olimpiadzie to 55 punktów z 80 możliwych do uzyskania. Do finału, który odbędzie się 18 maja przystąpi dwunastu finalistów.
Dodane: 2019-03-21, przez: Ewa Toczek