Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione i koordynowane przez ONZ. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, za ich trud, czas i umiejętności na rzecz potrzebujących. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesie pomocy humanitarnej i medycznej, przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego. Z tej okazji Członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza wraz z opiekunami przygotowali gazetkę, upamiętniająca ten dzień. Dzielili się swoim czasem z innymi organizując gry i zabawy w przerwach między lekcjami oraz dobrym słowem rozdając cytaty z życzeniami „Dobrego dnia” i cukierki. Zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy nie zdeklarowali pracy w wolontariacie, do włączania się w akcje organizowane przez Szkolne Koło Wolontariusza.
Dodane: 2018-12-06, przez: Ewa Toczek