XIII Festyn Mikołajkowy
Już po raz trzynasty uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej przygotowali Festyn Mikołajkowy, w którym brały udział dzieci, młodzież oraz opiekunowie z bialskich placówek wsparcia dziennego „DZIUPLA” i „PROMIEń”, z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Komarnie oraz dzieci i rodzice z Bialskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Białej Podlaskiej, którzy w tym roku aktywnie włączyli się w przygotowanie festynu. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, a wśród nich pokazy i eksperymenty fizyczno - chemiczne, konkursy i zagadki z nagrodami, wspólne śpiewanie piosenek i taniec oraz wróżby andrzejkowe. Na przygotowanych stanowiskach można było wykonać kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe, pokolorować malowanki kredkami oraz wykleić magiczny klucz. Dodatkowo, przygotowano 10 stanowisk z zabawami sprawnościowymi oraz stanowisko sprawdzające umiejętności przyszłych kierowców. Dzięki współpracy z Medycznym Studium Zawodowym z Białej Podlaskiej wszystkie chętne dzieci miały wykonany niekonwencjonalny „bajkowy” makijaż. Na korytarzu przed salą gimnastyczną na przybyłych czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły. Oczywiście, Festyn Mikołajkowy nie mógłby odbyć się bez obecności Mikołaja (a nawet kilku Mikołajów). W tę rolę (już od kilku lat) wciela się absolwent szkoły Jakub Mikitiuk, a towarzyszą mu uczniowie klas technikum.
    XIII Festyn Mikołajkowy został przygotowany przy wsparciu finansowym i rzeczowym sponsorów:
  • Pani Anny Tur - Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe „Tur” Spółka. Jawna;
  • Pana Dariusza Rogacina – hurtownia papieru, art. biurowych i szkolnych „SELECT”;
  • Pana Jerzego Bieleckiego - JB Multimedia;
  • Rodziców ze Stowarzyszenia „Sprawni Inaczej”;
  • uczniów, nauczycieli i Rady Rodziców ZSZ Nr 2 w Białej Podlaskiej;
  • oraz wielu innych anonimowych darczyńców.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji XIII Festynu Mikołajkowego serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Krótki film pokazuje jak dobrze się bawiliśmy.
Dodane: 2018-12-02, przez: Ewa Toczek