Integracja klas pierwszych szkoły branżowej I stopnia w Roskoszy
10 października 2018 r. uczniowie klasy 1BA, 1 BB i 1 BW szkoły branżowej I stopnia wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Gawdą, Panią Ewą Toczek i Panem Tadeuszem Michalczukiem, wyjechali na imprezę integracyjną do Roskoszy. Tuż po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani przez Pana Karola Sudewicza Dyrektora Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, który wszystkim zebranym życzył udanej imprezy. Podczas pobytu czekało na nas wiele atrakcji. Pan Marcin Szydłowski oprowadził po Wiosce Ginących Zawodów, która mieści się na terenie Centrum. Młodzież miała możliwość zwiedzenia pracowni, gdzie mogła poznać warsztaty w zawodach: tkacza, kowala, kołodzieja, piekarza i cukiernika. W każdej pracowni uczniowie mogli zobaczyć odpowiedni sprzęt, maszyny i narzędzia stosowane do wykonywania danego zawodu oraz wyroby rękodzielnicze. Później zaproszono nas na poczęstunek, gdzie wszyscy zintegrowali się przy wspólnym ognisku i grillu. Specjalnie dla nas panie kucharki ugotowały zupę gulaszową i upiekły przepyszną szarlotkę. Nie zabrakło również słodkości. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Podczas spotkania rozegrane zostały międzyklasowe mecze piłki nożnej. Nawet dziewczęta miały chęć pograć w piłkę nożną. Na zakończenie młodzież sprawdziła swoje siły w przeciąganiu liny. Składamy szczególne podziękowania pani Oldze Dawidziuk i pani Katarzynie Deneko wychowawcom OHP za zaproszenie i miły pobyt w ECKiW OHP w Roskoszy, a szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie przejazdu autokarem.
Dodane: 2018-10-11, przez: Ewa Toczek