Szkolne Koło Wolontariusza i Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy
Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórka publiczna, która odbywa się co roku, w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOśP. W dniu 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 Finał WOśP, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Do tej akcji przyłączyli się także uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Wolontariusza pod opieką p. Agnieszki Biegajło. Wolontariusze pomimo trudnych warunków pogodowych niestrudzenie kwestowali przez cały dzień, a wieczorem uczestniczyli w zbiórce podczas koncertu na Placu Wolności.
    W kweście uczestniczyli uczniowie: Kl. 1TBE Dominika Dorosz Klaudia Stolarczyk Kl. 1 TT Kacper Stankiewicz Kasia Tarasiuk Paulina Sosnowska Kl. 2TMS Kacper Marciniak Aleksandra Poprawska Kl. 2B Kasia Krasuska Kl. 3TIC Paulina Wirtek
Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję wolontariuszom naszej szkoły.
Dodane: 2018-01-19, przez: Ewa Toczek