Nowe fundusze unijne na kompleksową modernizację, doposażenie oraz poprawę efekt
Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk podpisał w Lublinie dwie umowy na dofinansowanie unijnych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na kompleksową modernizację i doposażenie warsztatów oraz poprawę efektywności energetycznej szkolnych budynków. W ramach projektu pod tytułem „Modernizacja i doposażenie warsztatów szkół zawodowych w Białej Podlaskiej”, sfinansowane zostaną prace budowlane w trzech budynkach ZSZ nr 2. Modernizacji będą poddane budynki szkoły i warsztatów, jednocześnie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zostanie wybudowany plac manewrowy, który posłuży praktycznej nauce zawodów technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. W ramach projektu miasto zakupi również nowoczesne wyposażenie na potrzeby działalności edukacyjnej. Zakupy sprzętu zostały zaplanowane we współpracy z pracodawcami, którzy rekomendowali wyposażenie przeznaczone do zakupu celem dostosowania oferty szkoły do wymagań rzeczywistego środowiska pracy. Drugi projekt o nazwie „Termomodernizacja budynku warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej” obejmuje zarówno poprawę parametrów cieplnych budynku (m.in. wymianę konstrukcji i docieplenie dachu, docieplenie ścian, wymianę stolarki) jak i wymianę przestarzałych i nieefektywnych systemów centralnego ogrzewania. Obiekt zostanie wyposażony w urządzenia odnawialnych źródeł energii, w tym instalację fotowoltaiczną oraz dwie pompy ciepła. Ponadto zostanie wdrożony system zarządzania energią. Informacja opracowana na podstawie artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miasta Białej Podlaskiej z dnia 29.12.2017 r. Wielka modernizacja bialskich szkół zawodowych staje się faktem .
Dodane: 2018-01-02, przez: Ewa Toczek