VIII Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji
21 marca 2017 roku odbył się VIII Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. Organizując tę imprezę pragniemy krzewić ideę kształcenia integracyjnego i pokazać osiągnięcia artystyczne, sportowe i kulturalne naszej młodzieży. Imprezę rozpoczął Dariusz Nestorowicz uczeń klasy 2 TS1, który poprosił Dyrektora Szkoły Pana Daniela Sikonę o zabranie głosu. Dyrektor Szkoły zwrócił uwagę, że Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji na stałe został wpisany w tradycję szkolną. Podkreślił również, że tegoroczne spotkanie pod hasłem „OD TOLERANCJI DO INTEGRACJI” ma duże znaczenie dla społeczności naszej szkoły oraz otoczenia, w którym żyjemy. Na koniec życzył zebranym udanej zabawy. Następnie obejrzeliśmy etiudę teatralną przygotowaną przez Szkolne Koło Teatralne z udziałem aktorów z klasy 2 TBU. Po krótkim wprowadzeniu na temat tolerancji, zebrani obejrzeli krótką scenkę rodzajową. Nikt nie przypuszczał, że można tak dużo przekazać odbiorcom grając bez słów. Występ aktorów został nagrodzony wielkimi brawami. Po etiudzie Paulina Wirtek z klasy 3 TBI oraz Łukasz Pikacz z klasy 2 TIC , członkowie Szkolnego Klubu Muzycznego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wykonując takie utwory jak: „Czas nie będzie na nas czekał”, „Szukając szczęścia”, „Lepsza połowa”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Chodź pomaluj mi świat” i „Wolne”. Po wysłuchaniu utworów Dyrektor Szkoły wraz z Panią Ewą Toczek wręczyli nagrody za udział w Konkursie plastycznym pt: „OD TOLERANCJI DO INTEGRACJI”. Nagrodzeni uczniowie to:
  • Weronika Pietruszka z klasy 1 TMS,
  • Klaudia Marczuk z klasy 2 W,
  • Dariusz Hurbańczuk z klasy 2 W
  • oraz Michał Kulik i Adam Sidoruk z klasy 2 TBU.
Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na dekoracji. W ramach szkolnych rozgrywek o Mistrzostwo Szkoły w Koszykówce i Halowej Piłce Nożnej wyłoniono nowych MISTRZóW SZKOŁY. Dyrektorem Szkoły wraz z Panem Jackiem Szycem pogratulowali zwycięzcom i wręczyli dyplomy. Mistrzem Szkoły w Koszykówce i w Halowej Piłce Nożnej została klasa 4 TB. Najlepszym strzelcem w halowej piłce nożnej został Michał Gromysz uczeń klasy 4 TB. Następnie Samorząd Uczniowski zaprosił zebranych do wspólnej zabawy. Uczniowie przygotowali dwie konkurencje pt. „Gra o batona” i „Trąba słonia”. W pierwszej konkurencji gracz miał za zadanie rzucić celnie piłeczkami do tenisa stołowego do szklanek napełnionych wodą. W drugiej konkurencji należało przewrócić butelki, napełnione wodą, piłkami do tenisa ziemnego uwięzionymi w rajstopach damskich. Wszyscy zebrani śledzili poczynania dobrze się bawiąc. Największe brawa oraz dwa batony otrzymał Pan Zenon Bahonko, nauczyciel przedmiotów budowlanych, który celnymi rzutami pokonał innych graczy. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się zmagania sportowe klas o „moc słodyczy” ufundowaną przez Dyrektora Szkoły i Radę Rodziców. Skok przez skakankę, rzut piłką do kosza, czy przeciąganie liny to konkurencje, w których rywalizowały ze sobą sześcioosobowe drużyny. Po ukończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu punków wyłoniono trzy najlepsze drużyny:
  • I miejsce zajęła klasa 4 TB,
  • II miejsce zajęła klasa 1 TMS,
  • III miejsce zajęła klasa 2 TBU.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i do zobaczenia za rok. Impreza została przygotowana przez nauczycieli wspierających, nauczycieli wychowania fizycznego, Szkolne Koło Teatralne, Szkolny Klub Muzyczny oraz Samorząd Uczniowski.
Dodane: 2017-04-02, przez: Ewa Toczek