VIII Edycja Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023
„Dynastia Piastów”
Celem VIII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej jest rozwijanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa oraz jego historii.
Organizatorem Bialskiej Ligi Historycznej jest Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej.

Regulamin Bialskiej Ligi Historycznej
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VIII Szkół Podstawowych.
2. Tematem konkursu jest „Polska Pierwszych Piastów”. Materiał oparty jest na podręcznikach do klasy V z wydawnictw: Nowa Era, WSiP, GWO.
3. Zakres materiału udostępniony jej na stronie Organizatora Ligii: zsz2.dl.pl .
4. Zmagania i rywalizacja miedzy uczniami odbędzie się w formie pisemnej w 3 etapach:
I etap szkolny, on-line:  – 28 marca (wtorek) 2023, godzina 17.00,
II etap – 18 kwietnia (wtorek) 2023, godzina 16.00,
III etap – 16 maja (wtorek) 2023, godzina 16.00.
5. Wyniki uczestników Ligii, będą publikowane przez Organizatora na 10 dzień, po każdym z etapów, na stronie zsz2.dl.pl .
6. Zgłoszenia szkół należy kierować na adres e-mail: ligahistoryczna.bp@wp.pl do dnia 23 marca 2023, podając adres i dane kontaktowe placówki, w tym adres szkolnej poczty elektronicznej oraz imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej osoby zgłaszającej.
7. Dnia 27 marca 2023 (poniedziałek), na adres nauczyciela – opiekuna, zostanie wysłany link testu konkursowego, który powinien być rozdysponowany pomiędzy uczestników konkursu. Link będzie ważny w dniu etapu szkolnego od godziny 17.00. Czas pisania testu przewidywany jest na 60 minut.
9. Po etapie szkolnym zostaną wyłonieni uczniowie, którzy zakwalifikują się do II i III etapu. Koordynatorzy konkursu zadecydują o progu punktowym kwalifikującym do następnego etapu.
10. Uczniowie biorący udział w II etapie Ligii Historycznej powinni przynieść zgodę rodziców na uczestnictwo w konkursie. W dniu konkursu zgody będą zbierane przez Organizatora (druk zgody przesyła Organizator na adres nauczyciela).
11. II i III etap konkursu odbywa się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, ul.Brzeska 71, 21-500 Biała Podlaska.
12. Po każdym etapie, 10 najlepszych uczestników otrzymuje punkty, które sumowane są do klasyfikacji generalnej.
13. Po zakończeniu wszystkich etapów uczestnicy otrzymują dyplomy VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych, a osoby z najwyższymi wynikami, nagrody rzeczowe, na uroczystym Podsumowaniu VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych.

Kontakt bezpośredni do koordynatorów:
Ewa Piech tel. 665-876-220, Marta Makarska-Makaruk tel. 510-113-975.

Dodane: 2023-03-15, przez: Ewa Toczek